آپارتمان‌تراپی، نظافت، بهداشت و چیدمان
تمیز کردن مبل پارچه ای با چند ترفند کاربردی

تمیز کردن مبل پارچه ای با چند ترفند کاربردی

 لکه‌ها سبب می‌شوند مبل‌ نامرتب و کثیف به نظر برسد. بسیاری از افراد نظافت مبل و خصوصا تمیز کردن مبل پارچه ای را یکی از مشکل‌ترین بخش‌های نظافت منزل می‌دانند. البته واقعا هم تمیز کردن مبل پارچه ای کار ساده‌ای نیست! اگر این کار را به‌طور صحیح انجام ندهید، علاوه بر کثیف‌تر کردن آن، ممکن است به پارچه‌ی مبل آسیب برسانید. 


ادامه مطلب
آپارتمان‌تراپی، نظافت، بهداشت و چیدمان
مبلمان مناسب پذیرایی

مبلمان مناسب پذیرایی

اندازه‌ی مبلمان را نسبت به اندازه‌ی اتاق مدنظر قرار دهید. اگر سقف اتاق کوتاه است، برای اینکه آن را بلند جلوه دهید، مبلمان‌تان را از بین مدل‌های کوتاه انتخاب کنید. اما اگر پذیرایی‌تان سقف بلندی دارد، مبلمان با طراحی کوتاه در چنین فضایی گم خواهد شد.


ادامه مطلب
خانه و آپارتمان‌های خاص در دور دنیا
گران ترین خانه های ایران 

گران ترین خانه های ایران 

 این خانه‌ها در محله‌­های فرمانیه، کامرانیه، تجریش، قیطریه و زعفرانیه واقعند. قیمت این خانه­‌ها به دلیل موقعیت مکانی خاص­، مصالح به کار رفته و امکانات رفاهی بسیار بالاست. هم‌چنین از نظر سازه جزو امن‌ترین سازه‌­های تهران به حساب می­‌آیند. برای خرید چنین خانه‌هایی علاوه بر هزینه خرید، به هزینه‌­های نگهداری و مبلغ شارژ ماهیانه بالا نیز باید توجه داشت.


ادامه مطلب
فضای سبز و گیاهان آپارتمانی
نگهداری از گیاهان در زمستان

نگهداری از گیاهان در زمستان

نگهداری از گیاهان در هوای سرد زمستان بسیار مهم است. در زمستان نور کم خورشید، رطوبت پایین هوا، روزهای کوتاه و در نهایت سرمای هوا باعث می‌شود گیاهان آسیب‌پذیرتر باشند. برای این فصل لازم است برنامه مراقبتی از گیاهان را تغییر داد و بر اساس فصل تنظیم کرد.


ادامه مطلب
خرید، اجاره و ساخت ساختمان
مسکن مهر

مسکن مهر

برنامه‌ریزی اولیه این طرح به این صورت بود که سالانه یک میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی به افراد واجد شرایط تحویل بدهند. اما با توجه به موانع تنها ۷۰ % از کار تا آخر سال ۱۳۹۲ و پایان دولت احمدی نژاد پیش رفت. ما بقی کار نیز به دولت حسن روحانی تحویل داده شد و مردم با بی توجهی دولت با این طرح روبرو شدند. تا سال ۱۳۹۶ توانستند تعداد ۱۸۳۹۸۲۹ واحد را آماده تحویل کرده و از این تعداد ۱۵۶۸۴۵۲ واحد را تحویل بدهند


ادامه مطلب