کثیف ترین مکان ها در خانه شما

 

شما به راحتی می توانید لکه های آشکار خانه را مانند غذا ی ریخته شده روی پیشخوان آشپزخانه ، لک کف صابون زیر دوش یا انبوهی از لباس های نشسته در خانه را ببینید. اما در مورد لکه هایی که ممکن است کثیف به نظر نرسند ودر واقع نقاطی هستند که می توانند بر سلامت خانواده شما تأثیر بگذارند ، چه می کنید؟

بیایید نگاهی به اتاق های منزل شما بیندازیم و آلودگی و باکتری های پنهان و چگونگی خلاص شدن از آنها  را روشن کنیم.

 

آشپزخانه
ظروف کثیف در سینک ظرفشویی
 آشپزخانه یکی از شلوغ ترین اتاق ها در اکثر خانه ها و همچنین کثیف ترین مکان  است. همه عناصری که باکتری ها را به رشد تشویق می کنند - گرما ، رطوبت و غذا - به راحتی در دسترس هستند. تمام عناصر بیرونی مانند گوشت های خام ، میوه ها و سبزیجات نشسته و میکروب های کیف دستی و نایلون های خرید همه را به این موارد اضافه کنید . آشپزخانه مملو از باکتری های مضر است .

نواحی مهم آلوده در آشپزخانه موارد زیر است:

سینک ها
میزهای پیشخوان
درهای کابینت
یخچال ها
لوازم کوچک و وسایل آشپزخانه

 

حمام
سینک دستشویی
متأسفانه ، برخی از باکتری ها پس از هر بار استفاده در حمام معلق می مانند. برای اطمینان از کنترل انواع باکتریها ، به کلیدهای روشنایی ، دستگیره درها و دستگیره های شیر آب توجه ویژه ای داشته باشید. برخی از دستمال های ضدعفونی کننده یکبار مصرف را برای تمیز کردن آسان روزانه استفاده کنید.

حوله ها و پادریهای حمام باید حداقل هفته ای یکبار با آب داغ شسته شوند و بگذارید کاملا خشک شوند. حوله های دستی باید چندین بار در هفته عوض شوند.

سینک حمام و نگهدارنده مسواک باید روزانه با دستمال های ضدعفونی کننده پاک شود و لیوان مسواک ها باید به صورت هفتگی تمیز شوند.

هنگام تمیز کردن نواحی کاملاً کثیف وان ، دوش و توالت ، برای پاک کردن سطوح مانند دیوارهای نزدیک توالت از محصولات ضد عفونی کننده استفاده کنید.

نواحی آلوده در محیط زندگی


میز نهارخوری 
 اتاق نشیمن ، پذیرایی یا اتاق بازی ، هر کجا خانواده جمع می شوند ، آلودگی و باکتری پنهان در آن وجود دارد. به این فکر کنید که چند بار شخصی در خانه شما همه کنترل های از راه دور ، کنترل کننده های بازی ، صفحه کلید ، تبلت ها ، گوشی ها، هدفون  و تلفن های همراه را لمس می کند. آیا آنها همیشه دستانی تمیز دارند؟

همه آن صفحه کلیدها و کنترل ها باید روزانه با یک دستمال ضدعفونی کننده که برای استفاده در وسایل الکترونیکی بی خطر است پاک شوند. اگر کسی سرماخوردگی یا بیماری ویروسی دارد ، باید پس از هر بار استفاده تمیز شوند. و  کلیدهای لامپ و دکمه های زنگ درب را فراموش نکنید.

گروه دیگر باکتری ها و مواد حساسیت زا ، روکش مبلمانها هستند . پارچه های رو مبلی در معرض عطسه ، دست های نشسته ، موی حیوان خانگی و موی سر و خاک  پا و کفش قرار دارند. بسیاری از انواع باکتری ها می توانند چندین روز در این سطوح زندگی کنند.

حداقل هفته ای یکبار ، سطوح رومبلی  باید با جاروبرقی  جارو شوند. حتماً زیر و بین بالشتک هایی که غذا و موی حیوانات خانگی در آن می ماند را تمیز کنید. سپس با اسپری ضد عفونی کننده معطر یا بدون بو ضدعفونی و تمیز کنید.

اگر شخصی در خانه شما بیماری ویروسی  یا پوستی دارد ،  مبل ها را با  روکش یا  ملحفه  قابل شستشو بپوشانید که برای ضد عفونی شدن قابل تغییر و شستشوی مکرر باشد.

اتاق خواب

آن محل زیبا و آرامی که در اتاق خواب خود ایجاد کرده اید می تواند قارچ ، باکتری و هزاران کنه و حشره را در خود جای دهد. بیشتر این خطرات در واقع در رختخواب شما کمین می کنند. اگر ملحفه ها ، پتوها ، لحاف ها و روتختی ها شسته نشوند ، می توانند آلودگی هایی را ایجاد کنند که می تواند باعث تحریک پوست ، اگزما و جوش های پوستی ، عفونت های قارچی و باکتریایی آلرژی و مشکلات تنفسی شود برای جلوگیری از همه اینها باید حداقل هفته ای یکبار ملافه های تخت عوض شده و به درستی شسته شوند. مطالعات نشان داده است که پس از یک هفته  از زمان شستشو، ملافه های تخت بیشتر از دستگیره درب سرویس بهداشتی ، باکتری دارند. اگر تا به حال "ملافه تمیز" را از کمد ملافه بیرون کشیده اید و بوی کهنگی دارد، به این دلیل است که هنوز در الیاف پارچه،  چربی بدن و خاک وجود دارد.

مکان های کثیفی که از آن غافل می شوید
کیف پول و کیف دستی
بیایید نگاهی به کثیف ترین وسایلی بیندازیم که در خانه خود نادیده گرفته اید اما باید سریعاً تمیز شوند:

 

اسباب بازی های حیوان خانگی و کاسه های تغذیه حیوانات 
حیوان خانگی شما سزاوار غذای تمیز و کاسه آب تمیز هستند . این وسائل باید روزانه با  آب گرم و صابون شسته شوند  و در هوای آزاد  خشک شوند تا از رشد باکتری های مضر جلوگیری شود.

کلیدها ، کیف پول و کیف پول

وسایلی که هر روز با آنها  سرو و کار دارید .  برای تمیز کردن  کیف پول خود وقت بگذارید. کیف پول ها بسیار آلوده هستند. آنها بر روی زمین می افتند  و سپس در قسمت پیشخوان کابینت و روی میزهای خانه شما قرار می  گیرند. کیف های دستی پارچه ای و چرمی را مرتباً تمیز کنید .


کوله پشتی و کیف های بدنسازی
 چه وسایل کمپینگ داشته باشید ، چه لباس یا کتاب کار کوله پشتی از کودکی تا بزرگسالی یک ضرورت است، در نهایت کوله پشتی یا کیف ورزشی شما باید تمیز و ضد عفونی شود.

https://www.thespruce.com/the-dirtiest-places-in-your-home-4140401

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha