پاک کردن لکه روغن ماشین

 

لکه  روغن اتومبیل باید سریعا تمیزنشود، در غیر اینصورت لکه  ثابت باقی می‌ماند. در این وبلاگ وب اسکان سعی دارد روش پاک کردن لکه روغن خودرو را آموزش دهد.

لکه روغن بسیار سخت پاک می شود. در صورتی که می خواهید پارکینگ یا حیاط شما از لکه روغن اتومبیل شود، مراحل زیر را  انجام دهید.

1- ابتدا روی لکه روغن، نوشابه (کوکاکولا) بریزید و بگذارید یک شب کاملا خیس بخورد. محلول آب و مایع ظرفشویی را روی محل مورد نظر بریزید و سپس با فشار شلنگ آب آن را بشویید.

2- جوش‌شیرین یا هر نوع پودر جاذب مانند آرد ذرت یا خاک‌اره را روی جای  لکه روغن بریزید. در صورت خشک بودن لکه، ابتدا آنرا خیس کنید تا این مواد به صورت خمیر درآیند. محل مورد نظر را با یک فرچه  بسابید.

3- مقداری از پودر ماشین ظرفشویی را روی محل روغن بریزید. بگذارید چند دقیقه به همان حالت باقی بماند. سپس آب‌جوش روی آن ریخته، با برس یا جارو روی آن کشیده و با آب بشویید.

4- از یک پاک کننده مخصوص شستشوی پارکینگ یا حلال روغن مثلا بنزین استفاده کنید. 

5- بعد از انجام مراحل فوق برای خنثی کردن حلال‌های استفاده شده، در محل لکه مقداری پودر جوش‌شیرین بریزید.

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

0 نظر

نظر دهید

captcha