نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون

بسیاری از ساعات بیدار شدن ما در جلوی صفحه ها - صفحه های تلویزیون ، صفحه نمایش رایانه ، صفحه نمایش تلفن های هوشمند - به همین دلیل ما می خواهیم آنها تا حد امکان تمیز باشند. تمیز کردن ناشیانه به صفحه نمایش آسیب می زند و غالباً ضمانت هر تولید کننده را باطل می کند.

فقط با دو نوع ابزار و مواد می توانید صفحه تلویزیون و اجزای مختلف و لوازم جانبی آن را از گرد و غبار ، جرم و از باکتری ها عاری را نگه دارید.

چه وقت باید صفحه تلویزیون را تمیز کرد؟

برای تصویر واضح تر صفحه نمایش های تلویزیونی باید هفته ای یکبار غبارگیری شوند. در صورت ریختن مایعات یا تکه های های مواد غذایی ، باید بلافاصله آنها را تمیز کنید. هنگام تمیز کردن ، سیم ها، بلندگوها ، و کنترل از راه دور تلویزیون را فراموش نکنید.

آنچه شما نیاز دارید

پارچه های میکرو فیبر

گردگیر یکبار مصرف

ایزوپروپیل الکل

مواد پاک کننده و ضد عفونی کننده مورد استفاده برای استفاده در لوازم الکترونیکی (اختیاری)

خلال دندان

دستورالعمل ها

 نحوه تمیز کردن صفحه نمایش پلاسما  تلویزیون ال ای دی، ال سی دی، او ال ای دی

هشدار

هرگز  هر نوع پاک کننده ، از جمله آب ساده ، مستقیماً بر روی صفحه تلویزیون فلت اسپری نکنید. رطوبت بیش از حد یا مواد شیمیایی تمیز کننده می تواند به طور دائمی به صفحه آسیب برساند.

تلویزیون را خاموش کنید

صفحه تاریک مشاهده گرد و غبار روی سطح را آسان تر می کند.

گرد و غبار صفحه نمایش را بگیرید

از یک گرد و غبارگیر یکبار مصرف استاتیک یا یک پارچه میکرو فیبر تمیز برای گرفتن گرد و غبار جلوی صفحه تلویزیون استفاده کنید. بیش از حد فشار وارد نکنید زیرا صفحه نمایش ممکن است ترک بردارد.

یک پارچه میکرو فیبر با اعمال فشار ملایم به صفحه ، اثر انگشت را بدون گذاشتن برق یا خراش پاک می کند. اگر مواد غذایی روی صفحه پخش شده اند ، پارچه میکروفیبر را با آب ساده کمی مرطوب کرده و آن را پاک کنید. بلافاصله ناحیه تازه تمیز شده را با یک پارچه میکرو فیبر تمیز خشک کنید.

هنگامی که صفحه نمایش عاری لز  گرد و غبار شد ، قسمت های بالای ، کنار ها و پشت تلویزیون را فراموش نکنید. از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا مطمئن شوید دریچه ها از گرد و غبار ندارند تا گرما به راحتی آزاد شود.

سیم های برق را فراموش نکنید

کابل ها تقریباً در تمام تلویزیون ها گرد و غبار جمع می کنند. یک گرد و غبارگیر یکبار مصرف مناسب انتخاب خوبی است

بلندگوها و قطعات را تمیز کنید

اگر بلندگوهای خارجی دارید ، آنها را به خوبی گردگیری کنید. وسایل گیم که به تلویزیون متصل است  و سایر اجزای اضافه شده را  نیز گردگیری کنید

 

کنترل از راه دور را تمیز کنید

کنترل از راه دور تلویزیون و کنترل های بازی از لوازمی هستند که به باکتری آلوده می شوند و باید روزانه آنها را تمیز کرد. اگر فردی در خانه مبتلا به سرماخوردگی یا ویروس است ، پس از هر بار استفاده باید کنترل از راه دور پاک شود.

 

کنترل از راه دور با یک پارچه میکروفیبر که کمی با الکل ایزوپروپیل مرطوب شده است را پاک کنید یا از یک پاک کننده ضد عفونی کننده استفاده کنید که برای استفاده در لوازم الکترونیکی بی خطر است

برای تمیز کردن  هر دکمه  روی کنترل از یک خلال دندان بر روی پارچه استفاده کنید

اجازه دهید که کنترل  از راه دور خشک شود.

 

نحوه تمیز کردن صفحه های تلویزیون شیشه ای قدیمی 

اگر تلویزیون قدیمی تری دارید ، مراحل تمیز کردن بسیار مشابه است. در حالی که این صفحه شیشه ای می تواند کمی بیشتر در مقابل رطوبت مقاومت کند ، هرگز چیزی را مستقیماً روی صفحه نمایش نریزید

صفحه را خاموش کرده و گرد و غبار را حذف کنید

صفحه تلویزیون را خاموش کنید و برای از بین بردن گرد و غبار سطح ، از پارچه میکرو فیبر استفاده کنید

شیشه را تمیز کنید

پارچه میکروفیبر را کمی مرطوب کنید یا کمی از الکل ایزوپروپیل را روی پارچه اسپری کنید تا هرگونه لک و جای انگشت از روی صفحه پاک شود. هرگز چیزی را مستقیماً بر روی صفحه نمایش اسپری نکنید زیرا این امر می تواند به قطعات آسیب برساند.

 تمام سطوح مانده را گردگیری کنید.

قسمتهای پشت ، کنار ، لبه ها ، سیمهای برقی و سایر اجزای متصل ، و میز تلویزیون را گردگیری کنید.

 

نکاتی برای طولانی تر سالم نگه داشتن صفحه تلویزیون

یک پارچه میکروفیبر را کنار بگذارید و فقط در صفحه های الکترونیکی از آن استفاده کنید. این امر باعث می شود تا در كارهای دیگر به طور تصادفی مواد تمیز كننده باقیمانده در پارچه باقی نماند

صفحه تلویزیون را هفتگی تمیز کنید تا جرم به وجود نیاید و حذف آن مشکل نشود

اگر نمی توانید کتابچه راهنمای تلویزیون خود را پیدا کنید ، به دنبال دستورالعمل های تمیز کردن آنلاین باشید. عدم رعایت دستورالعمل تمیز کردن تولید کننده می تواند ضمانت را باطل کند

https://www.thespruce.com/how-to-clean-tv-screen-5070691

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha