ساختمانهای پرجمعیت جهان

 

آپارتمانهای مسکونی از معمول ترین انواع سازه های موجود هستند.  در این پست وب اسکان می خواهد پر جمعیت ترین آپارتمان ها را معرفی کند.

 

5. پونت سیتی - ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی

پونته ساختمانی در محله بریا ، ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی است. این آسمان خراش در سال 1975 ساخته شده است و  ارتفاع 567.6 فوت بالا تر دارد و بلندترین ساختمان مسکونی آفریقا است. آپارتمان 55 طبقه پونت سیتی استوانه ای شکل و تو خالی در مرکز است تا نور بیشتری را در آپارتمان ها فراهم کند. فضای توخالی در مرکز به عنوان "هسته" شناخته می شود. این ساختمان توسط مانی فلدمن و به همراه مانفرد هرمر و رودنی گروسکوف طراحی شده است. نشانه بالای ساختمان که بزرگترین علامت تبلیغاتی در کل نیمکره جنوبی است.

 

ساختمانهای پرجمعیت جهان

4. - سائوپائولو ، برزیل

یک ساختمان مسکونی 38 طبقه در سائو پائولو ، برزیل. ساختمان 459 فوت یکی از بزرگترین ساختمان های کشور است و 1160 آپارتمان دارد. این ساختمان توسط اسکار نایایر طراحی شده است. منظور از ادفیتیو کوپن بود که یک مقطع مختلط از جامعه برزیل را در خود جای دهد. ساخت ساختمان در سال 1952 آغاز شد و در سال 1966 پس از چندین وقفه تمام شد. آپارتمان ها از استودیوهای کوچک گرفته تا واحدهای بزرگ. طبقه همکف بیش از 72 واحد تجاری دارد.

ساختمانهای پرجمعیت جهان

3. لو لینگن - ژنو ، سوئیس

یک ساختمان مسکونی شهری در  حومه ژنو ، سوئیس. این یکی از بزرگترین مجتمع های آپارتمانی است که از دو ساختمان بزرگ تشکیل شده است. لو لینگن شامل 2،780 واحد مسکن بیش از 6000 نفر از ساکنان است. این بنا برای رفع کمبود مسکن ساخته شده است که کشور را در دهه 1960 و 1970 مشخص می کرد. این مجموعه که در 10،000 فوت مربع قرار دارد شامل یک مدرسه و یک مرکز پزشکی است. بخش قابل توجهی از ساکنان شهر ورنیه در لاین لیون زندگی می کنند. تراکم جمعیت شبیه به منهتن است.

 

ساختمانهای پرجمعیت جهان

2. عمارت های چونگ کینگ - هنگ کنگ

یک ساختمان مسکونی که در منطقه بسیار متراکم کاولون در هنگ کنگ واقع شده است. این هتل از چندین هتل و مغازه با تشکیل شده است اگرچه هدف اصلی آن یک ساختمان مسکونی بود. این عمارت دارای مهمانسراها ، رستوران ها ، فروشگاه های پوشاک و دفاتر مالی است. ساخت و ساز در سال 1961 به پایان رسید و در حال حاضر حدود 4000 نفر در آن زندگی می کنند. این عمارت از پنج بلوک A ، B ، C ، D و E. تشکیل شده است. 17 طبقه ارتفاع دارد و در هر بلوک از دو آسانسور استفاده می شود. دو طبقه اول به عنوان فضای مشترک عمل می کنند در حالی که طبقه سوم سطح تراس بین بلوک ها است.

ساختمانهای پرجمعیت جهان

1. - نانت ، فرانسه

بنایی بلند در در نانت فرانسه استساختمان 32 طبقه که از ارتفاع آن به 318 فوت رسیده ، بلندترین ساختمان در فرانسه با اتمام آن در سال 1969. این بنا دارای عرض 1.394 پا است و از نظر حجم همچنان یکی از بزرگترین ساختمان های اروپا است. برای بیش از 3500 نفر اقامت و دفاتر. در پشت بام ساختمان آنتن فرستنده فرستنده دیجیتال صوتی که توسط GRAM اداره می شود قرار دارد.

ساختمانهای پرجمعیت جهان

https://www.worldatlas.com/articles/the-largest-residential-buildings-in-the-world.html

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

0 نظر

نظر دهید

captcha