چگونه مستاجر خوبی باشید

به محض اجاره یک آپارتمان یا خانه ، شما مستاجر محسوب می شوید. باید تلاش کنید که مستاجر خوبی برای صاحبخانه خود باشید تا بتوانید در ملک اجاره ای خود بمانید و وضعیت زندگی خود را حفظ کنید. شما می توانید با پاسخگویی در مورد اجاره خود و شرایط اجاره نامه خود این کار را انجام دهید. همچنین باید صمیمانه تلاش کنید تا واحد اجاره را مرتب و تمیز نگه دارید و به طور موثری با صاحبخانه خود ارتباط برقرار کنید و با آنها رابطه مثبت داشته باشید.

مسئول اجاره و اجاره نامه خود باشید اجاره نامه خود را بخوانید و آن را درک کنید. به عنوان مستاجر ، وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید که شرایط قرارداد اجاره نامه خود را با صاحبخانه خود خوانده و درک کرده اید.

بیشتر اجاره نامه ها درباره میزان اجاره بها در هر ماه ، مبلغ سپرده خسارت ، میزان هزینه حیوانات خانگی در اجاره و انتظارات صاحبخانه از نظافت و نگهداری بحث می کند. شما باید قبل از امضای اجاره نامه اطمینان حاصل کنید که در مورد این الزامات شفاف هستید و با آنها مشکلی ندارید. مستاجر خوب دستورالعمل ها و قوانینی را که در اجاره نامه آنها تعیین شده است ، دنبال می کند. فسخ شرایط اجاره نامه می تواند زمینه ساز باشد تا موجر قرارداد اجاره شما را فسخ کند و احتمالاً شما را از ملک اخراج کند. شما همیشه می توانید از این امر جلوگیری کنید و هیچ یک از قوانین اجاره نامه خود را نقض نکنید.

پیروی از قوانین اجاره نامه شما همچنین به شما اطمینان می دهد که رابطه ای مثبت با صاحبخانه خود داشته باشید. به عنوان مثال ، اگر تصمیم دارید یک سگ کوچک داشته باشید اما اجاره نامه شما اجازه حیوانات خانگی را نمی دهد ، نباید این کار را بکنید. این امر فسخ شرایط اجاره نامه شما محسوب می شود و می تواند توسط صاحبخانه شما به اخراج منجر شود. اجاره خود را به موقع پرداخت کنید، بدون هیچ بهانه ای. عدم پرداخت اجاره می تواند زمینه ساز اخراج شما از ملک اجاره ای باشد ، بنابراین همیشه سعی کنید اجاره خود را به موقع و هر ماه و بدون نقص پرداخت کنید.

اگر قادر به پرداخت اجاره به هر دلیلی نبودید سریعتر به صاحبخانه اطلاع دهید صاحبخانه شما ممکن است از اخطار پیشرفته قدردانی کند و با شما در جهت پرداخت اجاره خود همکاری کند ، یا احتمالاً به شما امکان می دهد تا در صورت داشتن تاریخ پرداخت اجاره به موقع ، دیر تر اجاره را پرداخت کنید. شما باید این الزامات سر و صدا را رعایت کنید و از میزبانی جمعیت بزرگ یا پخش موسیقی با صدای بلند بعد از زمان مشخص خودداری کنید. صاحبخانه شما مسئول از دست دادن یا سرقت اموال شخصی شما در اجاره نیست. شما باید با استفاده از پوشش بیمه برای از وسایل خود محافظت کنید تا در صورت سرقت یا آتش سوزی در ساختمان تحت پوشش قرار بگیرید. اطمینان حاصل کنید که ملک مورد اجاره سالم تمیز می ماند. مستاجر خوب اطمینان خواهد داد که ملک اجاره تمیز و مرتب است.

https://www.wikihow.com/Be-a-Good-Tenant

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha