چند نکته و ترفند برای مشاورین املاک و مستغلات

 وب اسکان به آموزش نکاتی پیرامون کار مشاور املاک می پردازد 

• تنها موردی که در حین مشاوره مهم است ، سرویس دهی به مشتریان است. امروزه مشتریان به دنبال وضوح واقعی هستند. اگر به عنوان مشاور بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که تمام مسائل قبل از اینکه از ما سؤال کنند ، حل شده اند ، کار انجام شده است!

• مشاوره تنها یک کار فروش نیست بلکه یک کار خدماتی است که مشاور باید به تفصیل آنچه را مشتری می خواهد بداند ارائه دهد.

• اگر کسی ملک خود را به خوبی بشناسد ، با وضوح صحبت می کند ، به وضوح ارتباط برقرار می کند و واقعیت ها را می داند ، و می تواند در بخش املاک و مستغلات یک  فرد موفق باشد.

• امروزه تقریباً هر فرد دارای تلفن هوشمندی است که به یک اتصال اینترنتی خوب دسترسی دارد و به همین دلیل مشتریان  آگاه تر شده اند. آنها دقیقاً می دانند چه چیزی را می خواهند. از این رو ، حفظ شفافیت از تعهدات مهم است.

• شناخت روانشناسی مشتریان بسیار مهم است. این چیزی است که مشاوران مسکن امروز باید تسهیل کنند.

• مطالعه در مرود ملک را ادامه دهید . این چیزی است که یک کارگزار باید از آن پیروی کند

• جدای از این ، قابلیت دسترسی یک ویژگی مهم برای یک مشاور است. مشاوره املاک و مستغلات  هرگز توسط یک روبات تصاحب نخواهد شد زیرا این چیزی است که نیاز به لمس عاطفی انسانی دارد. افراد باید در دسترس باشند. چالش هرگونه مشاوره این است که وقتی یک رشد نمایی رخ می دهد ، بسیار مهم است که ما باید در مدت زمان مشخصی برای همه مشتریان جدید خود در دسترس باشیم. از این رو همه کارآفرینان جوان باید دائماً در تلاش باشند تا مشتریان جدیدتری را در کنار حفظ روابط با افراد قدیمی تر درگیر کنند.

بخش املاک و مستغلات امروز با فرصتها رونق می گیرد و نسل جدید امروز دامنه گسترده ای دارد. با تغییر سیاست ها در بخش املاک و مستغلات ، تجارت در املاک و مستغلات نوسازی می شود. نسل جوان می توانند از این فرصت استفاده کنند و از این امر بیاموزند و تجربه و تخصص خود را در ساخت بخش املاک و مستغلات به یک کار سازمان یافته تلقین کنند.

توضیحات شغلی مشاور مسکن

به طور معمول ، معاملات ملکی روی کمیسیون کار می کنند و خدماتی را به خریداران و فروشندگان ارائه می دهند. به مشتری خود کمک می کند تا بهترین قیمت را برای ملک بدست آورد ، قیمت فروش را پیشنهاد می دهد ، خانه یا ملک را به خریداران آینده نگر نشان می دهد ، پیشنهادات را مذاکره می کند و در بسته شدن قرارداد  به فروشنده کمک می کند. مشاورانی که نماینده خریدار هستند ، نیز ویژگیهایی را نشان می دهند ، به مشتریان کمک می کنند تا بودجه خود را تعیین کنند ، مشاوره در مورد مکان  ، پیشنهادات را ارائه می دهند و خریداران را از طریق وام و روند بسته شدن قرار داد راهنمایی می کنند.

 اگر آنها به خریدارانی که مایل به خرید ملک سرمایه گذاری هستند ، کمک کنند ، طیف وسیعی از خدمات ، مانند:

مشاوره در مورد موقعیت مکانی: مشاوره محل سکونت را مشخص کرده و خواصی را که معیارهای مشتری آنها را برآورده می کند ، شناسایی می کند.

اطلاعات بازار: مشاوران املاک و مستغلات اطلاعاتی راجع به شرایط بازار محلی و ارزش املاک ارائه می دهند و پیش بینی هایی در مورد رشد آتی ملک دارند.

تجزیه و تحلیل رقابتی: نوشتن گزارش ممکن است جزئی از توضیحات شغلی مشاور املاک و مستغلات نباشد ، اما این یک مهارت اساسی برای مشاورانی است که با سرمایه گذاران همکاری می کنند. مباحث گزارش ممکن است شامل مقایسه املاک ، قیمت فروش اطلاعات و روند درآمد و مشاوره سرمایه گذاری باشد.

 

یک مشاور می تواند با ارائه اطلاعات در مورد انواع وام های موجود و معرفی مشتری به دلالان وام مسکن ، روند خرید را ساده تر کند.

هنگام مشاوره به  فروشنده ، خدمات می تواند شامل موارد زیر باشد:

ارزیابی ملک: مشاور ارزیابی املاک را انجام داده و قیمت فروش را توصیه می کند.

مشاوره در زمینه بازاریابی: مشاوران املاک و مستغلات توصیه هایی راجع به استراتژی های بازاریابی و به روزرسانی هایی ارائه می دهند که ممکن است قیمت فروش را افزایش داده یا فروش سریع را تسهیل کند.

مساعدت قرارداد: اگرچه مشاوران وكیل نیستند ، آنها می توانند در مورد قراردادها و مشاوره پشتیبانی ارائه دهند و در صورت تمایل مشتری را به وكلاء املاك و مستغلات ارجاع دهند.

مشتری ممکن است از تمام این خدمات استفاده کند یا فقط ممکن است یکی یا دو سرویس را انتخاب کند. هر کدام به طور جداگانه با نرخ مذاکره مشاور املاک و مستغلات صورتحساب می شوند.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha