واردات مواد اولیه واکسن از آمریکا به هند

 

هورن  سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اظهار کرد: ایالات متحده منابع ماده اولیه خاصی را که برای تولید واکسن کوویشیلد هند مورد نیاز فوری است، شناسایی کرده است که بلافاصله در دسترس هند قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به مشارکت بهداشتی هفت دهه بین ایالات متحده و هند از جمله نبرد با آبله، فلج اطفال و اچ آی وی، آنها تصمیم گرفتند که هند و ایالات متحده به طور مشترک به مبارزه با بیماری همه گیری کووید-19 ادامه دهند.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اضافه کرد: به همین منظور، ایالات متحده به طور شبانه روزی در تلاش است تا منابع و تجهیزات موجود را مستقر کند.

هورن تاکید کرد: ایالات متحده منابع ماده اولیه خاصی را که برای تولید واکسن "کوویشیلد" هند مورد نیاز فوری است، شناسایی کرده است که بلافاصله در دسترس هند قرار گیرد. برای کمک به درمان بیماران کووید-19 و محافظت از کارمندان بهداشت و درمان در هند، ایالات متحده منابع درمانی، کیت های آزمایش تشخیص سریع، ونتیلاتورها و تجهیزات محافظت شخصی (PPE) را شناسایی کرده است که بلافاصله در دسترس هند قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ایالات متحده همچنین به دنبال گزینه‌هایی برای تهیه فوری اکسیژن و منابع مربوطه است. شرکت توسعه مالی ایالات متحده (DFC) بودجه‌ای را برای توسعه قابل توجه تولید اکسیژن و واکسن در هند تامین می‌کند تا حداقل 1 میلیارد دوز واکسن کووید-19 تا پایان سال 2022 تولید کند.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنین از توافق دو طرف برای اعزام تیم متخصص متشکل از مشاوران بهداشت عمومی از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) و سازمان امداد آمریکا به هند سخن گفت.