عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی  با اشاره به افزایش قیمت مسکن در چند ماه اخیر گفت: دولت در چند سال گذشته برنامه عملیاتی برای حوزه مسکن نداشته و وزارت راه و شهرسازی را تنها گذاشته است. وبه دلیل کمبود مسکن و تقاضای بالای خریداران، بازار دچار به هم ریختگی شده، در این فضا سودجویان شرایط را برای گرانی کردن مسکن های خود مهیا می بینند، بنابراین می توان یکی از عوامل اصلی گرانی مسکن را کمبود تولید و عرضه آن دانست.

وی با بیان اینکه بانک‌ها در بخش مسکن همکاری‌های لازم را با بخش دولتی و خصوصی ندارند، ادامه داد: دولت برای حل مشکل مسکن پای کار نیست و اقدامات لازم برای حل مشکل را ندارد.

عدم‌ برنامه‌ریزی مناسب در زمینه ی مسکن باعث شده که بازار مسکن دچار سردرگمی شود کما اینکه رئیس‌جمهور نیز به این موضوع اذعان دارد،  او ادامه داد:کشور سالانه به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، اما در شرایط کنونی سالانه کمتر از 400 هزار واحد ساخته می شود، که سبب شده کشور با کمبود مسکن مواجه شود. در کنار معضل کمبود مسکن در کشور، خلاء نظارت، نبود کنترل های میدانی و فقدان سیاست های مالیاتی برای مقابله با دلالان به افزایش قیمت مسکن اضافه شده ،

وی بر ضرورت حمایت گسترده از سازندگان بخش خصوصی مسکن تأکید کرد و گفت: به نظر می رسد که تنها راه رفع نیازهای کنونی و تعادل بخشی به نظام عرضه و تقاضا در بازار مسکن، تنها استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی است، در شرایط کنونی سازندگان و انبوه سازان به دلیل وجود تلاطم در بازار و قیمت ها، شفاف نبودن آینده بازار، گران بودن مصالح ساختمانی و هزینه های تمام شده، عدم حمایت دولت از بخش مسکن و نبود حمایت های مالی، با حساسیت بسیاری فعالیت می کنند و این مسئله در کاهش میزان ساخت و ساز اثر گذاشته است.