به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای مددجویان سیل زده کمیته امداد با حضور علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

با توجه به اینکه در سیل فروردین ماه سال اخیر، بیش از 30 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته انقلاب تخریب گردید، از این رو معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در این مراسم عنوان داشت: بازسازی این منازل برای محروم‌ترین اقشار جامعه نیازمند یک عزم ملی است که در این زمینه دانشجویان و جامعه پزشکی کشور پیش قدم شده‌اند.

ایشان با تاکید بر این موضوع که مشارکت دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی در بازسازی منازل مددجویان سیل زده یک اقدام فرهنگی ارزشمند است اذعان داشت: کمیته امداد در همه امور تنها یک مجری است و مردم نیکوکار و اقشار مختلف، مهم‌ترین عامل در رفع گرفتاری‌ها و نیازمندی‌های هموطنان‌شان هستند.

عسگریان خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه ساخت ۲ هزار واحد مسکونی با مشارکت جامعه پزشکی کشور یک الگوی خوب برای دیگر دستگاه‌ها برای همیاری به مددجویان و نشان دهنده عمق و اصالت نوعدوستی در جامعه ایران است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به جزئیات این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه، دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با مشارکت دانشجویان، اساتید و دیگر افراد نیکوکار، ساخت و تجهیز ۲ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد را بر عهده می‌گیرند.

وی افزود: برای مشارکت در ساخت هر واحد مسکونی شهری در مناطق سیل‌زده مبلغ ۲۰ میلیون تومان و در مناطق روستایی ۱۵ میلیون تومان پیش‌بینی شده که این مبالغ از سوی جامعه پزشکی کشور کمک خواهد شد و در صورت لزوم، کمیته امداد مبالغ مورد نیاز برای تکمیل منازل را اختصاص خواهد داد.