آپارتمان های غیرقانونی را بشناسید

امروزه فروش غیر قانونی آپارتمان توسط افرادی سودجو و متقلب بسیار افزایش یافته است. برخی از افراد آپارتمان های غیر قانونی را تنها فروش یک واحد به چند نفر می دانند. بهتر است که بدانید که آپارتمان هایی که تعداد طبقاتی بیش از تعداد ذکر شده در قرار داد دارند و نیز آن دسته از آپارتمان هایی که در اراضی ملی و یا زمین های وقفی ساخته شده اند هم جزو آپارتمان های غیر قانونی می باشند. یکی دیگر از شاخصه های غیر قانونی بودن آپارتمان این است که متراژ آپارتمان کم تر از میزان متراژ ذکر شده در سند است. هم چنین تجاوز به حریم ساختمان های مجاور و یا تجاوز به حریم هوایی کوچه نیز از عوامل آپارتمان های غیر قانونی می باشند. همان طور که ملاحظه می کنید عواملی که برای ساختمان های غیر قانونی وجود دارند چندین نوع هستند از این رو تعداد آپارتمان های غیر قانونی کم نیست. فروش این گونه آپارتمان ها دارای قوانین خاصی است که در ادامه به آن می پردازیم.

یکی از قوانین فروش آپارتمان های غیر مجاز، قوانین محل ساخت بنا می باشد. بر اساس این قانون شخص برای ساختن آپارتمان ابتدا باید مجوز های لازمه را از ادارات و سازمان های مرتبط دریافت نموده باشد. ازدیگر اموری که بسیار مهم است رعایت تمامی نکات ایمنی ساختمان در حین ساخت بنا می باشد که در صورت بی توجهی به این امور، مالکان، مهندسان و کارفرمایان موظف به پرداخت جریمه و نیز حبس می شوند. یکی از قوانینی که برخی از سازندگان آپارتمان ها به آن بی توجه هستند این است که در هنگام ساخت آپارتمان قطعا باید یک طبقه از آن را به عنوان پارکینگ سایر طبقات در نظر گرفته شود. حتما قانون تفکیک اراضی در زمینه خرید و فروش آپارتمان ها به گوشتان خورده است. طبق این قانون محدوده هر زمین باید توسط دیوار و یا فنس با دقت تمام جداسازی شوند زیرا هرگونه ورود به زمین دیگر جرم محسوب می‌شود. 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سایت جامع مدیریت آپارتمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت ساختمان را منتشر نماید .

 

0 نظر

نظر دهید

captcha