با همسایگان خود دوستانه رفتار کنید

 

زندگی در آپارتمان قواعد خاصی دارد و نیازمند رعایت قوانین مناسب می باشد .  ایجاد روابط دوستانه باعث می شود که در آینده در صورت هر گونه سوال یا نگرانی، بتوانید از آن ها کمک بگیرید.

برای همسایه های خود آزاردهنده نباشید. هنگامی قصد دارید با همسایه های خود رابطه خوبی برقرار کنید بسیار مهم است وارد حریم شخصی آن ها نشوید.زمانی که برای کاری به همسایه خود مراجعه می کنید انتظار نداشته باشید تا آن ها شما را به داخل دعوت کنند. سعی کنید موقعیت و وضعیت آن ها را تشخیص دهید. 

با مدیر آپارتمان آشنا شوید و همیشه لیست شماره های مورد نیاز را داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید با مدیر ساختمان  در تماس باشید.

در جلسات  ساختمان شرکت کنید و با همسایه های خود به مشارکت بپردازید.

در هنگام ورود و خروج از آپارتمان آرام صحبت کنید.

از ایجاد سر و صدا و شلوغ کردن در راه پله اجتناب کنید به خصوص در هنگام شب یا خروج در هنگام صبح 

سر و صدای  داخل خانه را کنترل کنید

 اگر در طبقه زیرین شما شخصی زندگی می کند باید حواستان بیشتر به سر و صدای خودتان باشد. به عنوان مثال با کفش پاشنه بلند راه نروید یا مبلمانتان را کف خانه نکشید. 

به کودکان خود بیاموزید که فعالیت های آرامتری داشته باشند و به جای بازی در خانه آن ها را به پارک ببرید تا بتوانند آزادانه بازی کنند.اگر فرشی در خانه ندارید قالیچه هایی تهیه کنید و در فضای بازی کودکان خود قرار دهید به این ترتیب فرزندانتان آزادی بیشتری در خانه  خواهند داشت و همسایه هایتان هم کمتر آزار خواهند دید. در کنار این ها به کودکان خود گوشزد کنید که در راهرو و لابی آپارتمان بازی نکنند  و ندوند.

صداهای دستگاهای الکتریکی خود مانند تلوزیون، رادیو و ضبط خود را بالا نبرید و سعی کنید به هر طریق اسباب آرامش خود و دیگران را فراهم کنید. 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha