تمیز کردن کفش ها در دوران کرونا

 

‌کف کفش حاوی ۴۲۰ هزار باکتری، ویروس و انگل است. بسته به نوع کفش، عامل بیماری زا نیز می‌تواند در قسمت های خارجی کفش باقی بماند.

انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا، دریافته است که COVID-۱۹ می‌تواند تا پنج روز بر روی پلاستیک زنده بماند. بنابراین قبل از ورود به خانه از آلوده نبودن کفش های خود اطمینان حاصل کنید. 

 کفش‌های خود را بیرون از منزل بگذارید.  بهترین کار این است که کفش‌ها را در جا کفشی در راهرو و خارج از منزل قرار دهید.

دستان خود را بعد از تماس باکفش ها به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده الکل بشویید.

 در دوره زمانی کرونا، از یک جفت کفش مشخص برای بیرون رفتن از منزل استفاده کنید  تا برای ضد عفونی کردن آن راحتر باشید.

 تا حد امکان از پوشیدن کفش "بند دار" و تماس دست با بند کفش هستید، خودداری کنید.

 حتماً کفش‌هایی را که برای بیرون رفتن از منزل استفاده می کنید، داخل جاکفشی دور از محیط داخل خانه و دسترس کودکان نگه دارید.

 جاکفشی را در فاصله ای مناسب از ورودی آپارتمان یا در حیاط منزل قرار دهید و با کفشی دیگر یا دمپایی که مخصوص داخل منزل است فاصله بین ورودی از بیرون تا ورودی به داخل منزل را طی کنید.

 بعد از در آوردن کفش و گذاشتن آن در جا کفشی حتما قبل از دست زدن به دیگر وسایل منزل دستانتان را به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون شست و شو دهید.

از ضدعفونی کننده ها بر روی سطوح جاکفشی، کف و روی کفش ها استفاده کنید.

موقع بیرون رفتن از منزل، برای پوشیدن کفش ها ترجیحا از دستکش یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از پوشیدن کفش دستکش ها را دور بیندازید

به کودکان آموزش دهید به کفش ها و جاکفشی دست نزنند.

در صورت امکان یک محدوده مشخص در قسمت ورودی منزل یا آپارتمان برای درآوردن کفش تعیین کنید.

 در صورتی که امکان استفاده از جاکفشی های درب دار وجود ندارد و یا در صورت امکان دسترسی خردسالان به جاکفشی، پس از هر بار ورود به منزل کفش های خود را ضدعفونی کنید.

 برای ضد عفونی کردن یک لیوان آب سرد را با نصف قاشق وایتکس مخلوط کنید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

 

0 نظر

نظر دهید

captcha