از بین بردن لکه فرش

 

بهترین شوینده فرش شیمیایی: آمونیاک

با ترکیب 1 فنجان آمونیاک با نصف گالن  آب گرم می توانید هر نوع لکه را از روی فرش تمیز کنید. بگذارید خشک شود و در صورت نیاز آن را تکرار کنید

بهترین شامپو فرش خانگی با سرکه

سرکه یک لکه بر قوی (و تمیز کننده) است. می توانید این فرمول ها را برای تمیز کردن فرش و انواع لکه ها به کار ببرید

  • با ترکیب 2 قاشق غذاخوری نمک حل شده در نصف فنجان سرکه سفید تمام لکه ها را تمیز کنید. بگذارید محلول حل شود و سپس سطح را جاروبرقی کنید. 
  • برای لکه های سخت  از مخلوط 1 قاشق غذاخوری سرکه با 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت خمیری تهیه کرده، و با دستمال خشک آن را روی لکه بمالید. بگذارید 2 روز بماند و جاروبرقی کنید. 
  • برای لکه رنگ، از محلول 1و نیم قاشق چای خوری سرکه، 1 و نیم قاشق چایخوری پودر شوینده و دو فنجان آب استفاده کنید، پیش از اینکه رنگ خشک شود با اسفنج آن را تمیز کرده و سپس با آب سرد بشویید. 
  • برای تمیز کردن لکه میوه و آب میوه، 1 قاشق غذاخوری شوینده را با 1 و نیم قاشق غذاخوری سرکه سفید و دو فنجان آب مخلوط کنید. با محلول لکه را تمیز کنید. 
  • برای تمیز کردن لکه چای و قهوه مقادیر برابر سرکه سیب و آب را روی لکه بمالید. 

لکه های آب میوه : خمیر ریش تراشی

خمیر ریش تراشی روی لکه بریزید. لکه را بمالید، با اسفنج خیس آن را تمیز کنید، خمیر را برداشته و با اسفنج نم دار پاک کنید. خمیر ریش تراش برای تمیز کردن لکه چربی و روغن هم مناسب است. خمیر را روی لکه بگذارید تا خشک شود، و آن را با دستمال نم دار تمیز کنید

 

لکه چربی و روغن: نشاسته ذرت و شیر

شیر را با نشاسته ذرت مخلوط کنید تا خمیر تهیه شود. خمیر را روی جوهر بگذارید. اجازه دهید این خمیر روی لکه چند ساعت مانده و خشک شود، سپس باقی مانده را با مسواک تمیز کرده و جاروبرقی کنید. نشاسته ذرت لکه روغن و چربی را تمیز می کند. آن را روی لکه ها قرار دهید، بگذارید چند ساعت بمانید و جاروبرقی کنید. این مواد می توانند لکه جوهر را از بین ببرند

شامپو فرش خانگی چند منظوره: نمک

برای افزایش تاثیر شوینده دیگر می توانید از نمک هم استفاده کنید:

  • برای لکه های چرب غذا 1 پیمانه نمک را با 4 پیمانه الکل مالیدنی مخلوط کرده و روی لکه بمالید، مراقب باشید آن را در مسیر الیاف فرش بمالید.
  • سس کچاپ روی فرش . پیش از اینکه خشک شود آن را تمیز کنید تا تمیز کردن آن غیرممکن نشود. نمک را روی لکه ریخته و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس جاروبرقی کنید. باقی مانده را با اسفنج تمیز کرده و تا زمانی که لکه از بین برود روی آن  نمک ریخته و جاروبرقی کنید.

 

شامپو فرش خانگی جوش شیرین

از بین تمام شوینده های خانگی جوش شیرین برای تمیز کردن لکه استفراغ یا ادرار از روی فرش بهترین است. تا جایی که می توانید لکه را پاک کنید، سپس جوش شیرین را روی قسمت های لکه شده ریخته و با دستمال کاغذی تمیز کنید. بگذارید محلول خانگی خشک شود، و سپس سطح را جاروبرقی کنید. جوش شیرین لکه را تمیز، ضدعفونی و خوشبو می کند. همچنین در ترکیب با نمک لکه ها را از بین می برد. این مخلوط را روی چربی بریزید و با برس لکه را بسابید. بگذارید 4 تا 5 ساعت بماند و سپس لکه را جاروبرقی کنید

برای تمیز کردن لکه های عمیق، از مسواک دندانه نرم نایلون استفاده کنید، و لکه را تمیز نمایید، زیرا مانند لکه برهای قوی (سفید کننده یا سرکه) عمل می کند.

 

بهترین شامپو فرش خانگی برای تمیز کردن آدامس: تکه یخ

ابتدا با تکیه یخ توی پلاستیک آدامس را منجمد کنید، سپس با چاقو آن را کنده و با حلال تری کلرواتیلن آن را تمیز کنید

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

0 نظر

نظر دهید

captcha