چگونه آپارتمان خود را در 30 دقیقه یا کمتر تمیز کنیم

 

تمیز کردن خانه احتمالاً جالب ترین رویداد در لیست کارها نیست. با این حال ، هیچ دلیلی وجود ندارد که نظافت منزل به خصوص در آپارتمان های کوچکتر به زمان زیادی نیاز داشته باشدشما مهمانان غیر منتظره ای دارید  و آپارتمان کمی نامرتب به نظر می رسد. خوشبختانه ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک برنامه بازی برای تمیز کردن آپارتمان است و می توانید در عرض نیم ساعت کار را به پایان برسانید.

تمرکز بر روی اتاقهایی که ترافیک زیادی را به خود اختصاص می دهند و رعایت چند مورد از کارهای ضروری باعث می شود آپارتمان شما مرتب به نظر اید. اگر یک هم اتاقی ، بچه یا شخص قابل توجه دیگری دارید که می تواند به شما کمک کند ، می توانید حتی در زمان کمتری نظافت منزل را نیز انجام دهید.

ممکن است اجاره کنندگان مجبور باشند ابتدا مقدماتی را برای تمیز کردن خانه از جمله مایع ظرفقشویی ، اسفنج ، کیسه های زباله ، شیشه پاک کن ، اسپری تمیز کننده چند منظوره ، تمیز کننده کف حمام ، حوله های کاغذی تهیه کنید..

 

سرویس بهداشتی

اکنون برای شروع آماده هستید - و سرویس بهداشتی باید اولین مکان برای تمیز کردن باشد . این منطقی است ، زیرا مهمانان می خواهند در طول اقامت خود از آن استفاده کنند. مطمئن شوید که هرگونه آشفتگی را از لبه وان ، سینک ظرفشویی و بالای مخزن توالت بردارید. سپس ، با پاک کننده کف تمام سطوح را اسپری کنید و اجازه دهید برای مدت چند دقیقه در حالی که مشغول انجام کارهای دیگر هستید ، بماند.

با استفاده از شیشه پاک کن آینه دستشویی خود را پاک کرده و هرگونه لکه را تمیز کنید. پس از تمیز کردن بقیه قسمت های آپارتمان ، خواهید دید که کف پاک کن تعداد زیادی از آن لکه های سرویس را جمع کرده و باعث پاک شدن راحت تر آنها می شود. با این حال ، شما  روی مناطقی مانند صندلی توالت ، سینک ظرفشویی و حوضچه سینک تمرکز کنید.

بعد ، وسایل بهداشتی ، حوله ها ، لوازم آرایش یا وسایل الکترونیکی را مرتب کنید تا همه چیز زیبا و مرتب به نظر برسد. پرده دوش خود را نیز حتماً ببندید.

اتاق خواب

چیدمان تخت باید اولویت شما باشد - این یک کار ساده است که به طور کلی کل خانه شما را مرتب تر می کند. در مرحله بعدی ، اطمینان حاصل کنید که هر لباس روی زمین به  لباسشویی راه پیدا کرده است.

هرگونه وسایل آشپزخانه (لیوان و فنجان قهوه) را پاک کنید و مطمئن شوید که داخل ماشین ظرفشویی است یا با دست تمیز شده و کنار گذاشته می شود. اتاق خواب معمولاً به نظافت عمیق مانند آشپزخانه و حمام نیاز ندارد ، بنابراین این اتاق فقط باید چند دقیقه طول بکشد.

آشپزخانه

هنگامی که تمام ظروف کثیف آپارتمان در آشپزخانه قرار گرفت ، مطمئن شوید که آنها تمیز شده اند و یا حداقل در ماشین ظرفشویی روی هم چیده شده اند و از دید دورهستند. آشپزخانه کثیف شاخصی است که از یک فرد کثیف خبر می دهد. همچنین بهتر است یک پوست لیمو را در زباله ها بریزید تا عطرهای معطر کمتر از عطر و بوی معطر که ممکن است به شما برسد را از بین ببرد.

در مرحله بعدی مقداری دستمال مرطوب ضدعفونی کننده یا حوله کاغذی و یک اسپری چند منظوره گرفته و پیشخوان ها و میز آشپزخانه را پاک کنید. این امر مخصوصاً درصورت تمیز كردن قبل از جمع شدن بسیار مهم است ، زیرا مهمانان معمولاً دوست دارند در آشپزخانه با میزبان معاشرت كنند. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در جای مناسب خود قرار گرفته است.

اتاق نشیمن

 احتمال وجود دارد که آنها وقت زیادی را در اتاق نشیمن سپری کنند ، بنابراین نباید از این منطقه غافل شوید. مطمئن شوید که هرگونه آشفتگی را از میز قهوه برداشته و سطل زباله را از بردارید.

بعد ، قفسه های کتاب ، مرکز سرگرمی و میزها را پاک کنید ، زیرا این مناطق باعث گرد و غبار زیادی می شوند. بعد از پاک شدن همه چیز ، روشن کردن چند شمع را در نظر بگیرید تا فضای خوبی ایجاد شود.

به خاطر داشته باشید که ورودی های آپارتمان شما محل اصلی بهم ریختگی است - به طور معمول می توان در اینجا کلیدها ، کیف ، کفش ها و سایر وسایل را پیدا کرد

سرانجام ، تمیزکاری را تا آنجا که ممکن است ادامه دهید. تمیزی را با  موسیقی های همراه کنید تا در این کار کمتر احساس خستگی کنید

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha