استفاده از جوش شیرین در لباسشویی

 

جعبه جوش شیرین (بی کربنات سدیم) که در یخچال خود دارید نیز یک روش ارزان برای از بین بردن بوی بد لباس ، تقویت مواد شوینده و سفید کننده ، نرم کردن لباس ها ، تمیز کردن اتو و کنترل لجن های لباسشویی است. استفاده از آن به همراه سرکه سفید  با کاهش وابستگی به مواد شیمیایی همراه است.

بنابراین ، جوش شیرین چه کاری می تواند انجام دهد؟

بوی لباس های شسته شده را کاهش داده و از بین می برد

عملکرد شوینده و سفید کننده را تقویت می کند

پارچه ها را به طور طبیعی نرم می کند

اتو را تمیز می کند

کپک و لجن ها ی اضافی را کنترل می کند

 

 

بوی لباس را کاهش داده و از بین می برد

بوی بدن بوی لباس و پارچه های ما ناشی از باکتری است. وقتی مولکول های شوینده سلول های باکتری موجود در پارچه هایی را که باید از بین بروند ، از بین می برند ، باکتری ها از بین می روند. با این حال ، شوینده های ارزان قیمت که حاوی آنزیم های سخت برای مقابله با باکتری ها نیستند ، برای کارایی موثرتر نیاز به مواد افزودنی مانند جوش شیرین دارند.

افزودن نصف  فنجان جوش شیرین به همراه هر نصف فنجان سفید کننده (حتماً در زمان مناسب مایع سفید کننده را اضافه کنید) به تنظیم سطح پ هاش آب کمک می کند .

برای مشکلات بوی بد مانند تعریق زیر بغل یا بوی محیطی مانند دود سیگار ، از جوش شیرین و آب قبل از شستن و در زمان خیساندن لباس استفاده کنید. 1 فنجان یا 2 فنجان جوش شیرین را در مقداری آب گرم حل کنید. وان یا یک سینک بزرگ را با آب خنک پر کنید و جوش شیرین محلول را اضافه کنید. لباسهای متعفن خود را اضافه کرده و اجازه دهید تا یک شب خیس بخورد و سپس طبق معمول بشویید

اگر لباس هایی دارید که نیاز به طراوت دارند و قابل شستشو نیستند ، آنها را در یک ظرف مانند یک وان با یک مقدار جوش شیرین قرار دهید. بگذارید حداقل 24 ساعت بماند..

 

تقویت کننده عملکرد سفید کننده ها و مواد شوینده

جوش شیرین با سفید کننده

سفید کننده کلر غالباً برای کمک به از بین بردن بو و کثیفی در لباسشویی استفاده می شود. در آبی که بیش از حد اسیدی یا قلیایی باشد ، سفید کننده برای کار موثرتر نیاز به تقویت دارد. با افزایش خواص تمیز کنندگی آن ، ممکن است بتوانید از سفید کننده کمتری استفاده کنید تا به همان نتایج برسید ، در هزینه های خود صرفه جویی کرده و تأثیر سفید کننده بر محیط را کاهش دهید.

حتی اگر از سفید کننده کلر استفاده نمی کنید ، نصف فنجان جوش شیرین باعث افزایش عملکرد مواد شوینده می شود. این مسئله به ویژه در صورت داشتن آب سخت یا استفاده از مواد شوینده با قیمت مناسب بسیار مهم است. جوش شیرین خشک باید قبل از افزودن لباسشویی کثیف به وان  اضافه شود..

03

نرم کننده طبیعی پارچه

جوش شیرین با نگه داشتن بیش از حد اسیدی یا قلیایی بودن آن ، به تنظیم سطح آب لباسشویی کمک می کند. افزودن نصف  فنجان جوش شیرین به هر چرخه شستشو به عنوان تعادلی باعث می شود تا مواد شوینده یا مواد معدنی در آب به حالت تعلیق درآید و از رسوب مجدد آنها روی لباس هایی که باعث سختی لباس می شوند ، جلوگیری کند.

به عنوان یک ماده معدنی طبیعی ، جوش شیرین نسبت به نرم کننده های پارچه ای مصنوعی با عطرهایی که بوها را پوشانده اند ، نسبت به محیط زیست سخت تر است. این امر همچنین باعث می شود که گزینه مناسبی برای افرادی باشد که پوست حساس و آلرژی دارند. از جوش شیرین می توان با خیال راحت استفاده کرد.

تمیز کننده جدار لباسشویی

جوش شیرین شوینده ملایم طبیعی است. برای از بین بردن رسوبات  اتو  یک خمیر جوش شیرین و آب را مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه سفید ، خمیر را روی سطح اتو بمالید. این کار را تکرار کنید تا رسوب از بین برود. کار را با پاک کردن صفحه اتو با یک پارچه مرطوب با سرکه سفید تمام کنید.

اتو شما به راحتی روان می شود و اتو کردن را بسیار راحت تر می کند و هیچ رسوبی را برای شما باقی نمی گذارد

 

شستشوی داخل لباسشویی

جوش شیرین سبب از بین رفتن لجن دیواره ها ی لباسشویی می شود .

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha