مشخصات گیاه زنبق ژاپنی

زنبق ژاپنی که یکی از اعضای خانواده زنبق است ،  زنبق ژاپنی دارای چندین رنگ است. این گلها به صورت پهن و به عرض 3 تا 6 اینچ هستند  و نمای قابل توجهی ایجاد می کنند.  این گیاه دوست دارد در ماه های بهار و تابستان در اطراف آب رشد کند ،


نام گیاه شناسی زنبق زاپنی
عنوانین مشترک:  زنبق ژاپنی ، زنبق آبی ژاپنی ، زنبق پرچم ژاپنی ، زنبق برگ شمشیری
نوع گیاه : چند ساله علفی
اندازه بالغ:  2 تا 4 فوت قد و 1.5 تا 2 فوت عرض
نور خورشید در معرض آفتاب کامل 
PH خاک: کمی اسیدی

فصل گل دهی :  ژوئن و جولای
رنگ گل آبی ، اسطوخودوسی ، صورتی یا سفید

منطقه بومی آسیای شرقی ، قزاقستان

چگونه گیاه زنبق ژاپنی را پرورش دهیم
زنبق ژاپنی در نیازهای رشد کمی گیج کننده است. شما باید آفتاب ، خاک و شرایط مناسب را به آن بدهید. دشمنان اصلی آن خاک متراکم ، آبیاری نامناسب و ازدحام بیش از حد گیاه  است:


وقتی ذرات خاک خیلی محکم بهم چسبیده باشد ، ریشه زنبق ژاپنی نمی تواند نفس بکشد و گیاه رنج می برد. به همین دلیل تهیه خاکی با قابلیت انعطاف پذیری برای گیاه بسیار مهم است.
در بهار به مقدار زیادی از آب ، در تابستان به مقدار کمتر (اما هنوز مقدار قابل توجهی) و در پاییز و زمستان به مقدار کمتری نیاز دارد.
زنبق ژاپنی از طریق ریزوم های زیرزمینی گسترش می یابد. کلنی از گیاهان به شدت رشد می کنند و به زودی شروع به رشد در فضای یکدیگر می کنند و در نتیجه باعث ازدحام بیش از حد می شوند. برای حل مشکل ، برخی از گیاهان را از وصله خود به مکان مناسب دیگری در حیاط پیوند دهید. 

سبک گیاه 
این گیاه چند ساله در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارد مگر اینکه آن را در منطقه ای که تابستان های بسیار گرمی دارد تجربه کنید. 

خاک
زنبق ژاپنی خاک نرم  می خواهد.

اب
اطمینان حاصل کنید که زنبق ژاپنی با آبیاری مناسب تأمین می شود. مقدار مورد نیاز براساس زمان سال متفاوت است. این گیاه بیش از بسیاری از گیاهان  در طول فصل رشد به آب نیاز دارد. این امر به ویژه در فصل بهار ، فصلی که گیاه بیشترین رشد را دارد انجام می شود. اما ، حتی در تابستان ، خاک را مرتب مرطوب نگه دارید. در طول تابستان هرگز اجازه ندهید که خاک کاملا خشک شود. مشکل این است که ، در بقیه سال (پاییز و زمستان) ، ممکن است از آب اضافی رنج ببرد. بنابراین باید تعادل دقیق برقرار کنید.

کود
این گیاه به کود زیاد نیاز دارد . آن را در منطقه ای که قبلاً با مواد آلی اصلاح شده رشد دهید و سالانه کمپوست را در خاک اطراف آن بکارید.

موارد استفاده برای زنبق ژاپنی 
زنبق ژاپنی به دلیل تحمل خاک مرطوب در بهار و تابستان ، یک گزینه ایده آل برای استفاده در اطراف آب ، استخرها ، و جویبارها است. زنبق ژاپنی می تواند یک مزیت بزرگ در این موارد باشد .

 آسانترین راه برای پرورش زنبق ژاپنی گلدان شماست. وقتی گیاهان در ظروف پرورش می یابند ، انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهند زیرا می توانید آنها را بر اساس نیاز گیاهان و نیازهای خود جابجا کنید. حتی می توانید گلدان زنبق  ژاپنی را در بهار و تابستان در آب ایستاده قرار دهید.

0 نظر

نظر دهید

captcha