نحوه ساماندهی کابینت آشپزخانه
 

بسیاری از آشپزهای خانگی انبوهی از وسایل را  در کابینت آشپزخانه خود دارند. و اندازه ها ، اشکال و دسته بندی های مختلف مواد می تواند سازماندهی کابینت را به یک چالش تبدیل کند. با این حال ، مرتب نگه داشتن آشپزخانه بسیار مهم است و می تواند به شما در پس انداز پول کمک کند ، زیرا شما می دانید که چه چیزی دارید و احتمال خرید موارد تکراری کمتر میشود. و می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما در هنگام پخت و پز ، برنامه ریزی غذا و تهیه لیست مواد غذایی شود. بعلاوه ، وقتی همه چیز جای مشخصی دارد تمیز کردن آشپزخانه را بسیار راحت تر می کند.

در اینجا چند نکته ساده و مفید برای نظمرتب کردن  کابینت آشپزخانه آورده شده است.

کابینت های آشپزخانه خود را تمیز کنید. تمیز کردن  کابینت آشپزخانه  اولین قدم برای سازماندهی است. ابتدا مطمئن شوید که یک سطل زباله در این حوالی دارید. سپس ، همه چیز را از کابینت های خود بیرون بیاورید.  از شر وسائل اضافه خلاص شوید. 

وسایل آشپزخانه خود را دسته بندی کنید
اکنون وقت آن رسیده است که محتویات کابینت آشپزخانه خود را که نگهداری می کنید مرتب کنید. هدف این است که اقلام را به گونه ای طبقه بندی کنید که برای نحوه استفاده خانواده شما از آشپزخانه منطقی باشد. بیش از حد به ظاهر اهمیت ندهید. عملکرد برای کابینت آشپزخانه مهمترین است.

اکثر افراد ترجیح می دهند موادغذایی را از ظروف آشپزخانه / ظروف غذاخوری کابینت آشپزخانه خود جدا کنند. بنابراین بلافاصله می توانید وسایل خود را به این دو گروه تقسیم کنید. 


به عنوان مثال ، مواد خوراکی را می توان به نوشیدنی ، مواد پخت ، تنقلات ، مواد غذایی کنسرو شده و هر ماده غذایی دیگری که نگه می دارید تقسیم کنید. ظروف آشپزی / ظروف را می توان به قابلمه ها و تابه ها ، ظروف پخت و پز ، تخته های برش ، بشقاب و کاسه ، لیوان و فنجان و سایر موارد تقسیم کرد. جزئیات کاملاً به خود شما بستگی دارد ، اما بازی آخر این است که پس از بازگرداندن همه چیز به کابینت ها ، هر کدام در مجموعه ی خود باشد.

موارد را به کابینت های آشپزخانه اختصاص دهید
قبل از اینکه همه چیز را کنار بگذارید ، قدم بردارید و نحوه استفاده از آشپزخانه خود را ارزیابی کنید. شما می خواهید تمام وسایل آشپزخانه خود را تا جایی که ممکن است از آنها بیشتر استفاده کنید نزدیک داشته باشید. در تغییر مکان جایی که قبلاً وسایل را ذخیره کرده اید دریغ نکنید. برای مثال لازم نیست ادویه های آشپزی خود را در انبار نگهداری کنید ، زیرا در کابینت کنار اجاق گاز برای شما راحت تر است.


بعلاوه ، از نظر استراتژیک نحوه قرارگیری اقلام در داخل هر کابینه را برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال ، بگویید که تصمیم گرفته اید یک کابینت را به همه لیوان های لیوان و لیوان های خود اختصاص دهید. اگر هر روز قهوه می نوشید و فقط ماهی یکبار یک لیوان شراب می نوشید ، نیازی نیست که هر دو نوع لیوان را داخل کابینت قرار دهید. می توانید لیوان های شراب را به عقب فشار دهید ، بنابراین دسترسی به فنجان های قهوه راحت تر است. در مورد وسایل آشپزی و ظروف روزمره خود همین روش را در مقابل وسایلی که فقط در موارد خاص استفاده می کنید ، در نظر بگیرید. و به یاد داشته باشید که لازم نیست همه چیز را دوباره در کابینت خود قرار دهید. بعضی از وسایل ممکن است بهتر باشد روی پیشخوان آشپزخانه یا جاهای دیگر قرار دهید تا فضای کابینت آزاد شود.

همانطور که وسایل خود را به کابینت اختصاص می دهید ، در نظر بگیرید که چه چیزی بهتر است در کابینت های بالا در مقابل کابینت های پایین نگهداری شود.

 

0 نظر

نظر دهید

captcha