10 نمونه از  بلندترین ساختمان جهان

آسمان خراشها بیش از یک قرن است که در حال ظهور هستند ، ظهور کرده اند تا به سمبل سبک و قدرت شهری تبدیل شوند. و آنچه که در اواخر دهه 1800 آغاز شد ، به طور پویا به قرن 21 ادامه می یابد ، و بالاتر و بالاتر را می سازیم.

انسانه ها همیشه مشتاق آسمان خراش ها هستند." "انسانها همیشه مجذوب ارتفاع هستند. خواه آن فرد ایکاروس باشد یا برادران رایت. آسمان خراش ها اجازه می دهند تا پرواز را تجربه  کنیم. به حداکثر رساندن ارزش زمین و پیشرفت تکنولوژی و قابلیت های مهندسی سبب پیشروی برج ها و آسمان خراشها شده است.

در حالی که ما منتظر رسیدن رکورد شکن بعدی هستیم ، اینها 10 نمونه از بلندترین بناهای تمام شده جهان در ارتفاع های تاپ معماری هستند که وب اسکان به معرفی آنها می پردازد.

 

1- عنوان بلندترین ساختمان جهان 

مکان: تایپه ، تایوان

ارتفاع: 508 متر (1667 فوت) | طبقه: 101

تکمیل شده: 2004

هنوز بلندترین ساختمان تایوان ، عنوان "بلندترین" جهان را به خود اختصاص داده است. تایپه 101  طبقه همچنان یک چشم انداز خیره کننده است. این ساختمان به دلیل اینکه در واقع هیچ برج با اندازه مشابه در این نزدیکی وجود ندارد ، قابل توجه است.

 

2. برج CITIC

مکان: پکن

ارتفاع: 527.7 متر (1،731 فوت) | طبقه: 109

تکمیل شده: 2018

خط افق پکن دگرگون شده است . همچنین آسمان خراش شماره 9 چین (Zun) نیز نامیده می شود ، آسمان خراش شماره 9 شکل به یاد ماندنی دارد که در بالا و پایین سازه پهن تر از طبقه متوسط ​​است. این شکل از یک کشتی مذهبی باستانی چینی ("زون") الگو گرفته است. این برج بلندترین ساختمان پکن است. و  دارای 101 دستگاه آسانسور است. این یکی از برج های برجسته تاز 10 لیست برتر است. بخش مخروطی وسط ظاهر یک گلدان باریک را که در آسمان در حال ظهور است ، نشام می دهد."

 

3- مرکز مالی تیانجین CTF

مکان: تیانجین ، چین

ارتفاع: 530 متر (1،739 فوت) | طبقات: 96

تکمیل شده: 2019

مرکز مالی تیانجین CTF  نمای ساختمان مخلوط (دفتر ، هتل و آپارتمانهای دارای سرویس) دارای منحنی های عایق بندی است که به حداقل رساندن نیروی باد بر روی سازه کمک می کند. آسیا ، و به ویژه چین ، در این لیست حاکم است .  آسمان خراش ها نمادی از قدرت اقتصادی هر کشور می باشند. و به همین ترتیب ، آنها صعود آسیا را به عنوان یك نیروی غالب در اقتصاد جهانی نشان می دهند."

 

4. مرکز مالی CTF گوانگژو

مکان: گوانگژو ، چین

ارتفاع: 530 متر (1،739 فوت) | طبقه: 112

تکمیل شده: 2016

یکی دیگر از ورودی های غالب چین ، مرکز مالی CTF گوانگژو در شهر بندری جنوبی گوانگژو واقع شده است.

 مشرف به رودخانه مروارید ، ادعا عنوان داشتن سریعترین آسانسور جهان را دارد. جالب آنکه ارتفاع معماری بنا با همتای خود در تیانجین مطابقت دارد. اما گوانگژو CTF از ارتفاع اشغالی بالغ بر 495.5 متر برخوردار است در حالی که ساختمان CTF در تیانجین دارای ارتفاع اشغالی 439.4 متر است.

 

5. یک مرکز تجارت جهانی

یک مرکز تجارت جهانی ، بلندترین ساختمان در نیمکره غربی ، پشت پل های منهتن و بروکلین دیده می شود. پایتخت آسمان خراش های جهان ، نیویورک تنها در نیمکره غربی در لیست 10 لیست برتر فعلی قرار دارد. یکی از مرکز تجارت جهانی برج های دوقلوی که در حملات 11 سپتامبر تخریب شده بود جایگزین کرد و رد پای پایه مکعب آن همان دو برج اصلی است. برای آمریکایی ها ، این برج ها سمبل تاب آوری مقاومت است و طراحی براق تری نسبت به نمونه قبلی خود دارد. و ارتفاع آن - 1،776 است -.

 

6- برج جهانی لوته

مکان: سئول

ارتفاع: 555 متر (1،821 فوت) | طبقه: 123

تکمیل شده: 2017

آسانسورهای شگفت انگیز برج جهانی لوته

 برج جهانی لوته کره جنوبی در شماره 5 لیست قرار می گیرد.  طراحی لوته "الهام گرفته از فرم های هنری سنتی کره" است.

صنعتگر سئول با استفاده از خرده فروشی ، هتل لوکس ، آپارتمان و فضای اداری این آسمان خراش را به خوبی استفاده کرده است. حتی یک سالن کنسرت و کافه پشت بام نیز دارد. همچنین به عنوان یک نمایشگاه آتش بازی استفاده می شود.

 

7. یک مرکز مالی پینگ

محل سکونت: شنژن ، چین

ارتفاع: 599.1 متر (1،965 فوت) | طبقه: 115

تکمیل شده: 2017

ساخت و ساز در "سرمایه آسمان خراش" چین نشان از کمبود سرعت دارد . شنژن ، یکی دیگر از نیروگاه های اقتصادی اقتصادی در جنوب چین در نزدیکی هنگ کنگ ، با مرکز مالی پینگ است.  این ساختمان بسیار باریک است (نسبت ابعاد آن به عرض آن 1:10 است) با نمای استیل و شیشه. این یکی از بهترین برج ها است." "نمای بیرونی با بالا آمدن از پایه به بالا ، از ساختاری خاص برخوردار است."

 

8. برج ساعت سلطنتی مکه

مکان: مکه ، عربستان سعودی

ارتفاع: 601 متر (1،972 فوت) | طبقه: 120

تکمیل شده: 2012

برج ساعت سلطنتی مکه  متمایزترین ساختار است. این برج که در مرکز شلوغ مکه در جوار مسجد بزرگ ساخته شده است ، مکانی را برای مسلمانان فراهم می کند که سفر حج را انجام می دهند. چهار چوب ساعت بزرگ در نزدیکی برج نصب شده است. این ساعت ها رکورد بزرگترین و بالاترین  ساعت در جهان را دارند."

 

9- برج شانگهای

برج شانگهای در بالای منظره شهری که اکنون چشمگیر است  دیده می شود.

مکان: شانگهای ، چین

ارتفاع: 632 متر (2،073 فوت) | طبقه: 126

کمیل شده: 2015

هشت فضای هیجان انگیز برای دیدن هنر در شانگهای

در حالی که چین بر این لیست مسلط است ، احتمالاً جای تعجب ندارد که شانگهای مرفه دارای بلندترین ساختمان در چین و دومین بلندترین  ساختمان جهان است. این ساختمان با شکل پیچیده و مارپیچ خود به سمت آسمان باز می شود. و این حالت فقط برای نمایش نیست – بلکه به ساختمان کمک می کند باد بهتر در مقابل باد مقاومت کند. برج شانگهای میزبان فروشگاه های خرده فروشی ، رستوران ها ، دفاتر و هتل ها است. برجی  "زیبا و مبتکرانه."

 

10- برج خلیفه

مکان: دبی

ارتفاع: 828 متر (2،716 فوت) | طبقه: 163

تکمیل شده: 2010

برج خلیفه ، مانند خود دبی ، در اوایل قرن بیست و یکم سرعت گرفت.

برج خلیفه با ترکیب تأثیرات اسلامی با ویژگی های مدرن و صرفه جویی در مصرف انرژی ، "آنچه را که در طراحی و مهندسی ساختمان های ابرتال امکان پذیر است" تعریف می کند. همچنین این سیستم به سیستم حمل و نقل انبوه دبی متصل شده و زیبایی و کاربردی است. هیجان انگیز و در عین حال ترسناک است. از نظر معماری اما قابل توجه نیست اما شاید به عنوان اراده و نبوغ بشریت قابل توجه باشد. "

در حال حاضر پروژه های جدیدی از جمله برج جده در عربستان سعودی در حال انجام است که هدف آن ارتفاع 1000 متر است. پس بلافاصله امتیاز شماره یک را کسب می کند.

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha