7 گیاه داخلی که برای کودکان و حیوانات خانگی خطرناک هستند

داشتن گیاهان خانگی  تقریباً در هر خانه یک منظره بسیار رایج است. آنها فضای زندگی شما را روشن تر می کنند ، به بهبود کیفیت هوا در محیط زندگی می افزایند. بسیاری از گیاهان نیز رنگ های زیبایی را به دکوراسیون شما اضافه می کنند . متأسفانه ، اگر خانه شما شامل حیوانات خانگی یا کودک باشد ، برخی از این گیاهان دوست داشتنی تهدیدی برای خانواده شما ایجاد می کنند. در اینجا چند گیاه سمی که باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی باشد را مطرح می کنیم .

 

نیلوفرهای صلح( اسپاتی فیلوم)

نیلوفرهای صلح یکی از رایج ترین گیاهان گلدار به خصوص در ایام عید هستند. برگهای تیره آنها ، گلهای سفید و نیاز کم نگهداری آنها را به انتخاب بسیار محبوب دکوراسیون بهاری تبدیل کرده است. اما این گیاه ، در صورت خورده شدن برای انسان ، سگ و گربه ها سمی است. در حقیقت ، تمام خانواده لیلی برای گربه ها سمی هستند. این نیلوفرها باید دور از دسترس کودکان باشد ، یا فقط در خانه های خانواده هایی با فرزندان بزرگتر و بدون حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. آنها فقط در هنگام خورده شدن خطرناک هستند و لمس آنها کاملاً بی خطر است.

 

پیچک شیطان  ( پوتوس)

پیچک شیطان یکی دیگر از گیاهان خانگی بسیار رایج است که به نام پوتوس نیز معروف است. این یک تاک برگ دار است. ظاهر جذاب و سهولت مراقبت ، باعث شده این گیاه وسوسه برانگیز باشد. اگرچه لمس کردن آن بی خطر است ، هر انسان یا حیوان خانگی که آن را بخورد و مصرف می کند ، استفراغ و ورم را تجربه خواهد کرد.

 

سیکاس رولوتا ( نخل ساگو)

این گیاهان شگفتی هایی برای کیفیت هوای داخل ساختمان ایجاد می کند. ساختار منحصر به فرد آنها باعث می شود آنها به یک گیاه عالی و دوست داشتنی تبدیل شوند. با این حال ، این گیاهان دارای یک مکانیسم دفاعی قدیمی هستند: آنها بسیار سمی هستند. هنگامی که هر بخشی از گیاه خورده شود ، می تواند باعث استفراغ ، اسهال و حتی نارسایی کبد شود. اینها نکته مهمی است که باید در مورد کودکان کوچک و حیوانات خانگی که جویدن را دوست دارند دیده شود.

 

 

کالادیوم

گیاهان کالادیوم و یا گوش فیلی در طیف وسیعی از رنگهای روشن قرار می گیرند و آن را به عنوان یکی دیگر از تزیینات دکوراسیون تبدیل می کند. برگ های مخملی چیزهای وسوسه انگیز برای لمس کردن و احتمالاً خوردن برای بچه های کوچک و حیوانات خانگی کنجکاو است. مصرف برگها می تواند باعث تورم ، درد چشم ، اسهال و استفراغ شود. این گیاهان بهتر است در قفسه های بالاتر قرار گیرند.

 

پوانستیا ( گل کریسمس)

این گیاه بیشتر در زمان کریسمس متداول است. برگهای تیره ، برگهای برجسته و گلهای قرمز آن را تبدیل به هدیه و تزیین رایج کریسمس می کند. در هنگام خوردن ، باعث تهوع و استفراغ می شود و به شهرت آن به عنوان گیاه خطرناکی برای گربه ها و سایر حیوانات خانگی منجر می شود. در معرض شیره گیاه قرار گرفتن سبب قرمزی پوست و تحریک پوست می شود.

 

پاپیتال

پیچک انگلیسی دارای برگهای کوچک و باریک است. خوردن آن سبب علائم از جمله ضعف ، استفراغ ، تورم گلو ، درماتیت ، بثورات و آتاکسی می شود.

 

سیکلامن

سیکلامن گیاهی با برگ تیره است که گلهایی با رنگ روشن و از سفید تا قرمز تولید می کند. گلهای آنها دقیقاً همان چیزی است که آنها را برای صاحبان خانه بسیار محبوب می کند. با این حال ، اگر شما بچه یا حیوان خانگی دارید هنگام مصرف باعث اسهال و استفراغ می شوند.

 

هنگام آوردن گیاهان به خانه با حیوانات اهلی یا بچه ها تحقیقات لازم است. بسیاری از گیاهان  می تواند برای اعضای خانواده شما خطرناک باشد. بهتر است گیاهانی را پیدا کنید که برای نگهداری در خانه بی خطر باشند و استرس شما را کاهش دهند.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha