چگونه یک حمام را تمیز کنیم

وب اسکان در مورد برخی نکات در مورد کارآیی در تمیز نگه داشتن سطوح ، دیوارها ، کف ، حمام و درخشانی توالت توضیح می دهد.

 

آماده سازی برای تمیز کردن

1- همه وسایلی  را که در حمام شما قرار دارد بردارید. هر چیزی مانند لباس ، فنجان و زباله را بیرون بیاورید. همچنین ، هر میز کوچک یا کابینت قابل حمل را بیرون بیاورید تا بتوانید  زیر آنها تمیز کنید.

2- مقداری سفید کننده یا مواد ضد عفونی کننده دیگر را درون کاسه توالت بریزید. برس توالت را داخل کاسه بگذارید ، بگذارید پاک کننده 10 تا 15 دقیقه بماند تا بتواند عمل کند.

اطمینان حاصل کنید که درب باز است و فن  تهویه کار می کند.

برای جایگزین سبز ، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک چهارم سرکه سفید و آب مخلوط کنید.

3- گرد و غبار را از بالا به پایین تمیز کنید ،درز کاشی ها را با استفاده از مسواک مستعمل تمیز کنیدودر خاتمه مسواک را درسطل زباله بیاندازید و اگر در بخش رخت کن حمام  کاغذ دیواری ظریف دارید ، یک دستمال نرم و تمیز و خشک بکشید.

4-هر نوع پودر شستشو را در مناطق مخصوصاً کثیف بریزید. اگر در وان ، سینک ، و یا اطراف حوضچه  جرم گرفته ، آن قسمت ها را کمی مرطوب کنید و پودر یا ماده شستشو دهنده را بپاشید. بگذارید 10 دقیقه بماند در حالی که کارهای دیگری را انجام می دهید به شل شدن تکه های کثیف کمک کرده و باعث می شود که ساییدن سطوح خیلی روان تر انجام شود.

5- حتماً برچسب روی مواد را بخوانید و اطمینان حاصل کنید که از کالای مناسب استفاده می کنید و به سطوح شما آسیب نمی رساند. قبل از استفاده از آن ، آن را روی یک نقطه غیر قابل مشاهده آزمایش کنید.

برای یک گزینه(سطح) سبز ، روی سطوح  جوش شیرین بپاشید و سپس آن را با سرکه اسپری کنید. بگذارید مخلوط به مدت 10 تا 15 دقیقه بماند و بعد سرکه و جوش شیرین را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

 

چگونه یک حمام را تمیز کنیم

 

تمیز کردن سطوح

1- دیوارها ، پنجره ها و  یا سقف را پاک کنید. اگر سقف کاذب دارید با پاشیدن محلول سفید کننده  ضد عفونی کننده روی آن شروع کنید و بگذارید چند دقیقه بماند ، همین کار را با دیوارها انجام دهید (اگر کاشی هستند) با یک اسفنج یا یک پارچه تمیز ، سطح کاشی را که اسپری کرده اید ، تمیز کنید. آن را با دقت بشویید و را با یک دستمال تمیز خشک کنید.

محلول سرکه و آب 50:50 همچنین گزینه ای مناسب برای تمیز کردن دیوارها و سایر سطوح است. فقط سرکه را با سفید کننده مخلوط نکنید زیرا می تواند گاز سمی ایجاد کند.

استفاده از دستکش های لاستیکی هنگام شستشو ، ایده آل است که در صورت استفاده از محصولات صنعتی ، از خشک شدن دست خود جلوگیری کنید.

2- دوش را تمیز کنید. محصول تمیز کننده مناسب دوش  را روی دیوارهای دوش و سر دوش اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند . بعضی از پاک کننده ها باعث تغییر رنگ دوش ها می شوند . در انتخاب پاک کننده دقت کنید و در صورت عدم دسترسی از سرکه استفاده کنید ، سردوش را خیس کنید. اگر سردوش حمام با آب سخت بسته شده است ، آن را خارج کرده و یک شب آن را در سرکه خیس کنید یا یک کیسه را با سرکه پر کنید و اطراف آن را با یک نوار لاستیکی به دور دوش ببندید. سپس روز بعد سوراخ های آب را با یک مسواک قدیمی بشویید تا  بقایای آن خارج شود ، به پشت دوش برگردید و دیوارها ، شیرهای آب و سر دوش را با یک اسفنج نرم پاک کنید ، با آب گرم به خوبی بشویید و با حوله خشک کنید. می توانید شیر آب را با یک حوله خشک درخشان کنید.

3-پرده حمام را فراموش نکنید. پرده مستعد کپک زدن است. آب  و ماده سفیدکننده در بطری را روی پرده اسپری کنید کهمی تواند برای خلاص شدن از شر کپک مفید باشد. یا می توانید پرده را پایین بیاورید و با مقدار کمی صابون و سفید کننده آن را در آب گرم بشویید.

4-ناحیه سینک  و روی آن را شستشو دهید. تمام مواد تمیز کننده صابون و خمیردندان را با مقدار کمی سرکه پاک کنید و اسفنج خود را کاملاً بشویید. فراموش نکنید که سطل آشغال ، نگهدارنده کاغذ توالت ، نگهدارنده حوله ، جا مسواک ، درب و سایر موارد موجود در حمام خود را تمیز کنید. مسواک قدیمی می تواند برای بیرون آوردن آشغال از میان شیر و دسته آن مفید باشد.

5-هرگز قسمت سینک را با همان دستمال یا حوله کاغذی که برای تمیز کردن توالت استفاده می کنید ، تمیز نکنید. این می تواند میکروبهای باقیمانده بیماری را در قسمت سینک شما پخش کند. برای جلوگیری از این امر ، می توانید از یک دستمال مخصوص که فقط برای تمیز کردن توالت است ، استفاده کنید.

کابینت و کشو های سینک را پاک کنید. برای این منظور از آب گرم و صابون استفاده کنید. اگر نگران میکروب های موجود در این سطوح هستید ، مقداری از سفید کننده  را به آب صابون خود اضافه کنید ، جا مسواک خود را در یک فنجان یا کاسه از آب و سرکه بشویید. کاسه را با آب گرم پر کنید و آن را خوب بشویید.

6- شیشه پاک کن یا آب را روی آینه اسپری کنید و آن را پاک کنید. از شیشه پاک کن یا آب استفاده کنید و آب اضافی را با حوله پاک کنید.

مخلوط 50:50 سرکه و آب نیز برای تمیز کردن شیشه و سایر سطوح نیز به خوبی عمل می کند.

7- قسمت بیرون توالت را تمیز کنید. در اطراف قسمت خارجی توالت را پاک کنید ، از دسته فلش تانک شروع کنید تا دوباره آلوده نشوید. از پارچه ای خیس شده در پاک کننده ضد عفونی کننده استفاده کنید. تمام سطوح خارجی کاسه توالت ، قسمت بالا و زیر توالت و درب و لولاها و محل نصب آنها را با پارچه و مواد شوینده یا تمیز کننده مشابه کاملاً بشویید ، استفاده از پارچه مخصوص تمیز کردن توالت یا حوله کاغذی را فراموش نکنید. اگر از حوله کاغذی استفاده می کنید ، آنرا دور بیندازید.

8- کاسه را با برس توالت پاک کنید و آبکشی کنید. قسمت داخلی کاسه را با یک پاک کننده اسیدی مانند جوهر نمک بپوشانید. برای پوشاندن کل لبه داخلی لبه ، مراقبت ویژه کنید. به سمت مناطق دیگر خواهد رفت ، بگذارید تا اسید نیم ساعت بماند ، اگر لکه های آب سخت را در کاسه توالت دارید ، از مواد مخصوص برای از بین بردن آنها استفاده کنید. آن را در آب فرو کنید و لکه ها را به آرامی خرد کنید.

9- بررسی کنید . از دورترین نقطه از درب شروع کنید. سپس با استفاده از آب سفید کننده صابون تمیز کنید. یادتان باشد که کف آن را با آب تمیز بشویید تا باقی مانده صابون لغزنده از بین برود. تخته های پایه یا قالب های اصلی را تمیز کنید این مکان ها معمولاً گرد و غبار زیادی جمع می کنند.

10-برای تمیز کردن فضاهای کوچک از مسواک قدیمی استفاده کنید. یک مسواک قدیمی ناخواسته پیدا کرده و آن را کاملاً بشویید. مسواک کمک می کند تا در مناطقی که باریک هستند و یا نیاز به شستشوی کاملاً مفصلی دارید ، از آن استفاده کنید.

چگونه یک حمام را تمیز کنیم

 

تمیز نگه داشتن حمام

1- تهویه حمام  از رشد کپک جلوگیری می کند ، همیشه فن را پس از بیرون آمدن از حمام ، روشن کنید و حمام را خشک کنید .

همچنین گاهی فن را  جدا کنید ، قسمت داخلی آن را تمیز کنید ، آن را در مخلوط 50:50 سرکه و آب خیس کنید و سپس تیغه و پوشش را پاک کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که فن با ظرفیت کامل کار می کند.

 

2- حمام را مرتب کنید بخش اعظمی از آنچه ما "آشفتگی" می نامیم واقعاً فقط درهم و برهمی است. اگر لباس در حمام شما جمع می شود ، برای جمع آوری لباس های کثیف ، یک سبد لباس را  در حمام قرار دهید. از یک نگهدارنده مسواک یا یک فنجان برای مرتب کردن مسواک خود استفاده کنید. وسایل دیگر را در یک جعبه کفش قدیمی زیر سینک نگه دارید تا سطح روی آن مرتب شود.

3- از برس توالت استفاده کنید. حتی اگر حمام کثیف به نظر نرسد ، مواد معدنی موجود در آب می توانند کاسه را لکه دار کنند ، بنابراین ایده خوبی است که توالت را با یک برس توالت محکم به طور مرتب بشویید. اگر این کار را حتی فقط یک بار در هفته انجام دهید ، تمیز کردن شما بسیار ساده تر خواهد بود.

4 خمیر دندان را به پایین بشویید. لکه های خمیردندان  در سینک و حتی بر روی آینه می توانند حمام را کثیف تر جلوه دهد. حتماً بعد از مسواک خمیر دندان خود را تمیز کنید ، آن را بشویید 5 سینک را شستشو دهید ، سپس بعد از اتمام کاسه سینک را خشک کنید.

چگونه یک حمام را تمیز کنیم

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha