نحوه تمیز کردن مایکروویو

 اگر دستگاه شما گرد و غبار گرفته ، مواد غذایی در  قسمت داخلی آن پخش شده و چسبیده ، یا می بینید که مواد غذایی شما به سرعت گرم نمی شود ، پس زمان تمیز کردن ماکروفر است! قسمت داخلی مایکروویو خود را با محصول تمیز کننده ی مورد علاقه خود مانند لیمو ، جوش شیرین یا سرکه تمیز کنید و قسمت بیرونی آن را پاک کنید. دستگاه شما کارآمد تر خواهد بود و نو  به نظر خواهد رسید

 

از بین بردن جرم ها با راه حل بخار دادن

با آب و مرکبات یا سرکه محلول بخار دادن درست کنید. 1 فنجان آب را درون یک کاسه ایمنی از مایکروویو بریزید. سپس می توانید 2 تا 3 برش مرکبات یا 1 قاشق غذاخوری سرکه را به آب اضافه کنید. اگر مایکروویو شما واقعا کثیف است ، هم مرکبات و سرکه را اضافه کنید. می توانید از هر نوع سرکه مانند سرکه سفید ساده یا سرکه سیب استفاده کنید. سعی کنید برش هایی از لیمو یا پرتقال  اضافه کنید.

اگر مایکروویو شما بو می دهد 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین را به محلول اضافه کنید. جوش شیرین یک برطرف کننده بوی بد طبیعی است ، بنابراین قبل از روشن کردن مایکروویو محلول را درون آب هم بزنید. جوش شیرین با گرم شدن آب بوها را جذب می کند.

نکته: اگر می خواهید بوی نامطبوع را از مایکروویو برطرف کنید و بوی دستگاه خود را بهتر کنید ، می توانید قبل از اینکه مایکروویور را روشن کنید ، 2 تا 3 برش مرکبات را نیز به آب و جوش شیرین اضافه کنید.

نحوه تمیز کردن مایکروویو

 

یک سیخ چوبی را داخل کاسه بگذارید. چون اگر می خواهید آب را در یک کاسه کاملاً صاف گرم کنید ، مایکروویو می تواند مایع را گرم کرده و باعث ترکیدن کاسه شود. برای جلوگیری از بیش از حد گرم شدن مایع ، یک سیخ چوبی یا یک قاشق چوبی را به کاسه اضافه کنید.

از قرار دادن سیخ کباب فلزی یا قاشق در کاسه خودداری کنید زیرا می تواند مایکروویو شما را بیش از حد گرم کرده و ان را سوراخ کند.

به مدت 5 دقیقه محلول را روی "حرارت زیاد" در مایکروویو بگذارید. کاسه را با سیخ بر روی صفحه مایکروویو قرار دهید و در را ببندید. محلول را به مدت 5 دقیقه در مایکروویو قرار دهید تا آب شروع به جوش و ایجاد بخار کند.

5 دقیقه برای باز کردن درب  مایکروویو صبر کنید تا بخار بتواند جرم را از بین ببرد. اگر بلافاصله مایکروویو را باز کنید ، بخار فرار می کند و محلول تمیز کننده شما فوق العاده گرم خواهد بود.  5 دقیقه صبر کنید و سپس  در را باز کنید.

 

شستشوی داخل مایکروویو

قبل از شستشوی آن با آب صابون ، محلول و سیخ چوبی را بردارید. کاسه محلول را بیرون آورده و سینی گردان شیشه ای  را از زی آن  بلند کنید. سینی را برداشته و هر دو طرف آن را با آب صابون بشویید. در حین تمیز کردن قسمت داخلی مایکروویو ، سینی تمیز را روی پیشخوان کابینت قرار دهید.

اگر سینی گردان واقعا چرب است یا دارای لکه های سوخته است ، می توانید در حالی که داخل مایکروویو را تمیز می کنید ، آن را در یک سینک پر از آب صابون خیس کنید.

قسمت زیرین ، کناره ها ، بالا و درب داخلی را با اسفنج یا پارچه تمیز کنید. از آنجا که غذا اغلب در تمام  جهات پاشیده می شود ، باید مدت زمانی را برای پاک کردن هر سطح داخلی بگذارید. یک اسفنج یا پارچه را درون محلول پاک کننده  فرو کنید و از آن برای پاک کردن همه چربی ها و بقایای مواد غذایی استفاده کنید.

نکته: اگر درب آن چرب است ، می توانید از پاک کننهد های چربی یا چند منظوره استفاده کنید و آن را به در ماکروفر اسپری کنید.

قسمت داخلی مایکروویو را با یک پارچه خشک پاک کنید. پس از پاک کردن قسمت داخلی دستگاه ، یک دستمال خشک یا حوله کاغذی برداشته و هر دیواره درون مایکروویو را پاک کنید. همچنین باید بالای و پایین دستگاه را تا زمانی که کل فضای داخلی خشک شود ، پاک کنید.

سینی گردان شیشه ای را درون مایکروویو قرار دهید. سینی  تمیز را به طور صحیح در مسیر خود قرار دهید . اگر سینی خوب جا نیفتد  کج می شود یا ممکن است هنگام روشن بودن دستگاه به درستی چرخش نداشته باشد.

 

از بین بردن لکه های سرسخت

با استفاده از جوش شیرین ، لکه های روغنی را از بین ببرید. به اندازه کافی جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید. سپس ، آن را با یک پارچه روی قسمت های روغنی بمالاید.اگر چربی زیادی وجود دارد ، از اسپری از بین برنده چربی استفاده کنید.یک توپ پنبه ای را در پاک کننده استون فرو کنید و لکه های زرد را تا زمانی که بلند شوند ، مالش دهید. برای از بین بردن بوی استون ، مایکروویو را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.خوشبختانه ، معمولاً می توانید با خیساندن یک اسفنج در سرکه این مواد را از بین ببرید.

نحوه تمیز کردن مایکروویو

 

جلا دادن به بیرون مایکروویو

برای یک تکه پارچه را درون آب صابون فرو کنید و آنرا بپیچانید. یک کاسه یا سینک را با آب صابون گرم پر کنید و دستمال را درون آن بزنیدتا آب صابون جذب شود. برای تهیه آب صابون می توانید از صابون مایع استفاده کنید.

از پارچه برای پاک کردن قسمت بالا ، کناره ها و صفحه نمایش استفاده کنید. همه چیز را از بالای مایکروویو خود بردارید تا بتوانید به راحتی قسمت بالا را با پارچه تمیز کنید. سپس آن را روی طرفین دستگاه بمالید . احتمالاً باید کمی وقت بیستر برای پاک کردن  شیشه ی جلو بگذارید زیرا این قسمت با استفاده زیاد  چسبناک می شود. همچنین باید دور دسته  ا پاک کنید.

یک دستمال مرطوب تمیز را روی مایکروویو بکشید تا صابون را بشوید. یک پارچه جدید را زیر آب شیر آب گرم بگیرید آب آن را بگیرید و برای پاک کردن کل مایکروویو از پارچه مرطوب استفاده کنید.

اگر مایکروویو شما بسیار کثیف است از ضد عفونی کننده صنعتی استفاده کنید. آب صابون ساده باید برای تمیز کردن قسمت بیرونی مایکروویو کافی است ، اما در صورت کثیف بودن دستگاه می توانید از پاک کننده ضد عفونی کننده استفاده کنید. به جای اینکه مواد تمیز کننده را مستقیماً در قسمت خارج مایکروویو اسپری کنید ، باید آنها را روی یک پارچه اسپری کنید و سپس آن را روی قسمت بیرونی بکشید. اگر قسمت بیرونی دستگاه را اسپری کنید ، مممکن است وارد سیستم تهویه مایکروویو شود و به آن آسیب برساند. یک پارچه خشک را روی مایکروویو بکشید تا رطوبت آن از بین برود. پارچه بدون پرز بگیرید و قسمت بالا و کناره های مایکروویو  را پاک کنید تا دستگاه شما کاملاً خشک شود.

نحوه تمیز کردن مایکروویو

نکته: برای داشتن ظاهری با جلا فوق العاده ، شیشه پاک کن را روی یک پارچه تمیز اسپری کنید و آن را  روی پنجره مایکروویو بکشید.

https://www.wikihow.com/Clean-a-Microwave

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha