چگونه می توانید از شر سوسک در یک آپارتمان خلاص شوید

 

مهم نیست که کدام  گونه از سوسک ممکن است در آپارتمان خود داشته باشید، احتمالاً متوجه شده اید خلاص شدن از شر آنها دشوار است. این آفات سازگار با محیط هستند و به سرعت  تکثیر وپرورش می یابند. هیچ راه حل ساده ای برای هجوم سوسک ها وجود ندارد ، اما ترکیبی از رویکردها و راه حل ها می تواند مؤثر باشد. با استفاده اسپری سموم دفع آفات ، کار گذاشتن  طعمه یا استفاده از روشهای دیگر مانند تله یا آوردن یک دستگاه نابودگر حرفه ای ، می توانید از انها در آپارتمان خلاص شوید. همچنین می توانید برای جلوگیری از بازگشت آنها نیز اقداماتی انجام دهید. وب اسکان به چندین روش در از بین بردن سوسک ها می پردازد .

1 مقداری طعمه مخصوص  خریداری کنید. طعمه ها یکی از بی خطرترین و مؤثرترین راه ها برای از بین بردن سوسک هاهستند. آنها در مدت زمان طولانی عمل می کنند و می توانند بطور مستقیم سوسک ها را بکشند.

می توانید طعمه ها را به شکل ظروف کوچک پر از طعمه (ایستگاه های طعمه) یا ژل های قابل پخش خریداری کنید. انواع ژلهای طعمه ای و تله های طعمه  در اکثر فروشگاهها ، داروخانه ها و سوپر مارکت ها موجود است.

2طعمه های خود را بسازید. می توانید طعمه های موثری از انواع مواد اولیه خانگی تهیه کنید. یکی از این دستور العمل های طعمه را امتحان کنید:

بخش های کوچک و مساوی آرد سفید ، کاکائو ، جو دوسر ، اسید بوریک و گچ پاریس را با هم مخلوط کنید.

2 قاشق چایخوری (10 میلی لیتر) خمیر مرکبات ، ¾ قاشق چای خوری (حدود 4 میلی لیتر) شکر قهوه ای ، ½ قاشق چایخوری (2.5 میلی لیتر) وعده غذایی ذرت ، و ¼ قاشق چای خوری (1.25 میلی لیتر) اسید بوریک را مخلوط کنید.

مخلوط های طعمه حاوی اسید بوریک باید  دور از  دسترس کودکان و حیوانات خانگی باشد.  ایستگاه های طعمه را در مناطق دارای مشکل شناسایی کنید. ایستگاه های طعمه در مناطقی که سوسک ها جمع می شوند ، مانند کابینت ، فضای پشت و زیر وسایل و مناطقی که غذا و رطوبت به آسانی در دسترس است (مانند حمام و آشپزخانه) ، موثرتر هستند. از ترک ایستگاه های طعمه خود در فضای باز خودداری کنید. آنها در صورت قرار دادن در زیر یا بین وسایل ، گوشه های تاریک و داخل کابینت ها ، موثر هستند (و احتمالاً توسط حیوانات خانگی و کودکان نیز پیدا نمی شوند). اگر طعمه خود را درست کردید ، آن را درون یک ظرف کوچک ، مانند یک کاسه کم عمق یا یک درب ظرف پلاستیکی مواد غذایی ، قرار دهید و آن را به عنوان یک ایستگاه طعمه قرار دهید.

4 از ژلهای طعمه در فضاهای کوچک استفاده کنید. ژل طعمه مناسب برای ترک ها و شکاف هایی است که سوسک ها دوست دارند مخفی شوند ، اما در جایی که ایستگاه های معمولی طعمه نمی گیرند.

5 ایستگاه های طعمه خود را مرتباً عوض و جایگزین کنید. از آنجا که ایستگاه های طعمه به عنوان منبع غذایی برای سوسک ها عمل می کنند. ایستگاه های طعمه می تواند به عنوان مکان مخفی سوسک ها باشد. این که سرعت ایستگاه های طعمه شما خالی می شود ، بستگی به تعداد سوسک ها دارد. طعمه ها ممکن است شامل دستورالعمل های جایگزین طعمه های شما در هر 3-6 ماه یا بیشتر در صورت بازگشت خروجی قبل از پایان دوره توصیه شده باشد. اگر طعمه های خود را درست می کنید ، هر چند هفته یکبار آنها را بازرسی کنید و یک بار طعمه را تخلیه کنید.

 

6- اطمینان حاصل کنید که منابع غذایی دیگری موجود نیست. برای موثر بودن طعمه ها ، آنها باید به عنوان منبع غذایی اصلی سوسک ها استفاده شوند. مواد غذایی را در مناطقی تمیز کرده و کنار بگذارید. تا سوسک ها به آن دسترسی نداشته باشند.

7- آز پمادهای مخصوص سوسک کش استفاده کنید این پمادها در انواع مختلف و بصورت غیر سمی هستند که حتی پس از خشک شدن نیز موثر عمل می کنند.

9-چنانچه برای از بین بردن سوسک آپارتمانی به صورت همزمان و با هماهنگی سایر ساکنین مجتمع و ترجیحا قبل از شروع فصل گرمااقدام نمائید ، نتیجه موثرتری را تجربه خواهید کرد و بجز موارد احتمالی از جمله اسباب کشی و ورود برخی وسایل و کالاهای جدید به داخل ساختمان شاهد مزاحمت و دردسری تحت عنوان سوسک نخواهید بود.

 

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

1 نظر

  1. avatar
    مینو چاوشی
    13 مهر 1399

    PERFECT

نظر دهید

captcha