راه های حفط امنیت ساختمان

از آن جا که افراد زیادی در ساختمان ها زندگی می کنند و وجود خلل در امنیت ساختمان می تواند جان افراد بسیاری را به خطر بیاندازد،  امنیت و ایمنی ساختمان یکی از دغدغه های مهم برای اعضای ساختمان ها می باشد.

شما باید برای حفاظت و ایمنی مجتمع برنامه ریزی کنید تا بتوانید بهترین راه و روش رابرای این امر پیدا کنید. ابتدا باید بدانید ممکن است چه خطاهایی ممکن است برای ساختمان و افراد ساکن در آن اتفاق بیفتد و باعث ضرر رساندن و صدمه دیدن به آن ها شود تا بتوانید راهی برای آن پیدا کنید.

خطرات و راه های حفظ امنیت ساختمان در برابر خطرات

افزایش  امنیت مجتمع های تجاری اداری و مسکونی یکی از مسائلی می باشد که بسیار باید به آن توجه شود عوامل زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود تا شما به این امنیت بیشتر دقت کنید.

 در این مقاله از سوی وب اسکان می خواهیم شما را با این عوامل آشنا کنیم و راه های جلوگیری از این خطرات را نیز به شما معرفی کنیم.

آتش سوزی در ساختمان

یکی از خطراتی که ممکن است برای ساختمان پیش آید آتش سوزی و حریق می باشد. باید حتما در ساختمان کپسول های ضد حریق وجود داشته باشد تا در صورت بروز آتش سوزی بتوانید از آن ها استفاده کنید.

محل نصب کپسول آتش نشانی در ساختمان باید به گونه ای باشد که در معرض دید قرار بگیرد و دسترسی به آن راحت باشد. نصب یک کپسول آتش نشانی در هر طبقه الزامی است. محلی که برای نصب کپسول آتش نشانی در نظر می گیرید باید دارای شرایطی باشد که کپسول آتش نشانی از آسیب دیدگی در امان باشد از این رو کپسول های آتش نشانی را اندکی بلند تر از سطح زمین نصب می کنند.

 توجه داشته باشید که نباید کپسول را در ارتفاع بسیار بالا نصب کنید به طوری که دسترسی به آن در مواقع ضروری دردسر آفرین باشد. از قرار دادن کپسول آتش نشانی در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب و هم چنین در معرض مواد اشتعال زا به شدت بپرهیزید.

به صورت منظم کپسول های آتش نشانی خود را بازدید و شارژ نمایید. کپسول های آتش نشانی بطور معمول دارای وزنی حدود 18 کیلوگرم هستند، بنابراین اگر قصد دارید که کپسول های آتشنشانی را به روی دیوار و در ارتفاع نصب کنید حتما از بست های فلزی مخصوص جهت نگه داری کپسول به دیوار استفاده کنید.

سرقت در ساختمان

یکی دیگر از این خطراتی که ممکن است در ساختمان و آپارتمان ها پیش بیاید، دزدی و سرقت از ساختمان می باشد. در واقع این آسیب، اتفاقی است که در هر ساختمانی ممکن است که چندین بار رخ داده باشد، به همین سبب راه های بیشتری برای جلوگیری از این خطر تعبیه شده است. ما در اینجا شما را با بسیاری از این راه ها و روش ها آشنا می کنیم.

بهترین این روش ها وجود سیستم نظارت هوشمند می باشد برای امنیت ساختمان چه اداری و تجاری باشد و چه سازمانی و مسکونی.

کارایی این سیستم به صورت هوشمند و یکپارچه می باشد که تمام تردد ها را زیر نظر دارد و کنترل می کند. با استفاده از این روش می توانید رفاه و اطمینان خاطری بیشتر داشته باشید و همچنین با خیال آسوده به روال زندگی خود برسید.

یکی دیگر از روش های پیشگیری از بروز سرقت در ساختمان، افزایش ایمنی درب های ساختمان می باشد. درب های هر ساختمان اصلی ترین راه های ورود و خروج افراد می باشد بنابراین می توانید با افزایش امنیت درب های ساختمان، راه ورود غریبه ها را به ساختمان خود ببندید. این درب ها شامل درب اصلی، درب تراس و درب های دیگر باشد.

 برای افزایش ایمنی این درب ها می توانید از درب های ضد سرقت استفاده کنید زیرا که درب های دیگر به راحتی توسط دزدان و سارقان باز خواهد شد. درب های واقع در تراس بهترین راه ورود برای سارقین می باشد به همین دلیل باید این درب ها را از فلز ساخت تا باعث افزایش ایمنی شود.

یکی دیگر از این راه ها استفاده از دوربین های مدار بسته می باشد. با اینکه استفاده از این راه ممکن است برای شما هزینه ای در بر داشته باشد اما یکی از راه هایی است که برای افزایش امنیت ساختمان می تواند بسیار مفید واقع شود.

باید دقت کنید که نسبت به ساختمان خود چه دوربینی را انتخاب نمایید و محل نصب دوربین ها را به گونه ای انتخاب کنید که دوربین ها به تمامی قسمت های ساختمان مشرف باشند. با توجه به متراژ و قسمت های ساختمان تعداد دوربین های مورد نیاز خود را تهیه می کنید. در این رابطه توصیه می کنیم که مقاله نصب دوربین مدار بسته در ساختمان را مطالعه نمایید.

همچنین شما می توانید برای امنیت ساختمان از سرایدار کمک بگیرید. سرایدار می تواند رفت و آمد های افراد ساختمان را کنترل کند و از ورود و خروج افراد مشکوک و غیر آشنا جلوگیری کند.

نکات دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها امنیت ساختمان خود را حفظ کنید. ما در اینجا شما را با مهم ترین آن ها آشنا کردیم. امیدواریم با رعایت کردن این نکات امنیت ساختمان خود را حفظ کنید.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

0 نظر

نظر دهید

captcha