آشپز خانه های کوچک، یکی از معضلات واحد های ساختمانی

 

اگرچه واحد های ساختمانی دارای ویژگی ها و نکات مثبت فرآوانی هستند وبسیاری از افراد از زندگی در واحد های آپارتمانی استقبال می کنند، اما کوچک بودن آشپزخانه های واحد های آپارتمانی یکی از معضلاتی است که سبب نارضایتی ساکنین به ویژه بانوان می گردد. در این مطلب از سوی سامانه مدیریت ساختمان، وب اسکان، به بیان ترفند هایی می پردازیم که با استفاده از آنها می توانید کاری کنید که فضای آَشپزخانه وسیع تر به نظر برسد.

می توان گفت که آشپزخانه قلب هر خانه می باشد که افراد به خصوص بانوان زمان زیادی را به طور روزانه در آن سپری می کنند. بدون شک آشپزخانه کوچک با وسایل زیاد نمای جالبی برای منزل نخواهد داشت و به روی زیبا به نظر رسیدن خانه بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اگر شما هم از شلوغی و کوچکی آشپزخانه تان خسته شده اید  تا انتهای مطلب با وب اسکان همراه باشید.

رنگ و تم آشپزخانه

یکی از مهم ترین چیز هایی که به روی ظاهر آَشپزخانه شما تاثیر گذار است رنگ غالب تم آشپزخانه شما می باشد. برای این که آشپزخانه شما دلبازتر و بزرگ تر به نظر برسد، بهتر است که رنگ سفید را برای دیوار های آشپزخانه خود در نظر بگیرید و ترجیها رنگ کابینت ها را سفید انتخاب کنید.

کابینت ها

کابینت های یکی از تجهیزات ضروری آشپزخانه ها هستند که فضای زیادی را اشغال می کنند. برای آنکه فضای اشغالی توسط کابینت ها در آشپزخانه های کوچک کم تر شود، بهترین راه این است که عمق کابینت هایی که در آشپزخانه استفاده می کنید را کم تر کنید این کار به دلباز به نظر رسیدن آشپزخانه تان بسیار کمک می کند. استفاده از کابینت هایی با عمق کم نه تنها سبب افزایش فضای در دسترس آشپزخانه می شود بلکه مزیت های دیگری هم چون در دسترس بودن وسایل آشپزخانه را دارد.

از کابینت هایی استفاده کنید که فاقد دسته هستند این کار سبب یکنواخت به نظر رسیدن فضای آشپزخانه و بزرگ تر به نظر رسیدن آن می شود.

مرتب کردن آشپزخانه

سعی کنید آشپزخانه تان را مرتب کنید و وسیله های اضافی که استفاده چندانی از آن ندارید را از آشپزخانه تان دور کنید و یا در قسمتی قرار دهید که در معرض دید نباشد. پر کردن آشپزخانه با وسایل اضافه ، صرفا آن را شلخته و کوچک تر نشان می دهد. بنابراین تنها وسایلی را در آشپزخانه خود نگه دارید که به آن نیاز دارید.

سینک ظرفشویی

استفاده از سینک های ظرفشویی دولگنه فضای بیشتری را در آشپزخانه اشغال می کند. بنابراین توصیه می شود که در آشپزخانه های کوچک از سینک های ظرفشویی یک لگنه و سایز کوچک استفاده کنید. برای آنکه بتوانید از سینک های ظرفشویی یک لگنه استفاده کنید کافی است که کابینت زیر ظرفشویی را طوری تهیه کنید که این قابلیت را داشته باشد.

چینش وسایل آشپزخانه

بیشتر فضای آَشپزخانه را وسایلی مانند یخچال و ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و ... اشغال می کند. بهتر است تا حد امکان وسیله های خود را در سایز کوچک تر تهیه کنید بدین صورت فضای آَشپزخانه خود را از دست نمی دهید و می توانید از فضای اضافی استفاده های مفید تری کنید.

هواکش آشپزخانه

معمولا  هود یا هواکش آشپزخانه را داخل فضای کابینت مخصوص آن قرار می دهند. بهتر است برای آنکه فضای آشپزخانه از حالت یکنواختی خارج شود و دلبازتر به چشم آآید ، کابینت مربوط به هود را بردارید و به جای آن از لوله ای زیبا برای هواکش استفاده کنید. از آنجا که کابینت هود حاوی لوله هواکش است، خیلی کاربرد ندارد و نمی توان برای نگهداری وسایل آشپزخانه از آن استفاده کرد بنابراین برداشت آن هم تاثیر چندانی به روی فضای کابینت های شما نخواهد گذاشت.

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha