گیاهان آپارتمانی سایه دوست

 

تامین نور مورد نیاز یکی از موضوعات اصلی در نگهداری گیاهان آپارتمانی است و در واقع نور یک فاکتور اصلی در انتخاب و خرید گل وگیاه است.گیاهان آپارتمانی سایه دوست در واقع گیاهانی هستند که در نور کم، غیر مستقیم یا مصنوعی رشد می کنند و طراوت و شادابی خود را در نور کم حفظ می کنند.

تمام گیاهان برای اینکه بتوانند به حیات خود ادامه دهند به نور احتیاج دارند.دریافت نور از لحاظ علمی در گیاهان منجر به عمل فتوسنتز و تولید فولیکول می شود، در واقع همان فرآیندی که باعث سبز ماندن گیاه می شود.

نکته بسیار مهم که وجود دارد این است که گیاهان سایه دوست و یا به عبارتی گل های آپارتمانی کم نور را نباید خیلی آب دهید، به دلیل اینکه به نور کمی برای رشد احتیاج دارند، تبخیر سطحی آنها کم می باشد و آب به مدت طولانی تری در گلدان باقی می ماند.در واقع، آبیاری زیاد منجر به آسیب دیدن ریشه آنها می شود.

مکان های سایه دار در خانه برای گیاهان سخت است.با این حال، گلهای آپارتمانی بسیاری وجود دارند که در فضاهای تاریک تر می توانند بمانند و شکوفا شوند. برای مثال، گیاهان گرمسیری برای مناطق سایه دار گزینه مناسبی هستند. در ادامه می توانید ببینید که چه گیاهانی در فضای داخلی در سایه رشد می کنند و چگونه میتوان آنها را به بهترین شکل نگهداری کرد.

 ما می توانیم در قسمت وبلاگ وب اسکان، مدیریت شارژ ساختمان در بخش گیاهان آپارتمانی لیستی از گیاهان آپارتمانی و نحوه نگهداری از آنها را مطالعه کنیم.

مراقبت از گیاهان خانگی سایه دار

در رابطه با گیاهانی که می توانند شرایط کم نور را تحمل کنند نکته ایی وجود دارد که بتوان آنها را سالم نگه داشت، و آن هم تکمیل میزان نور با نور مصنوعی است. هر گیاه برای اینکه سالم بماند نیاز به تعداد معینی از یکسری شمع ها در طول روز دارد. مقدار نور منتقل شده توسط شمع، با یک پا دورتر اندازه گیری می شوند و با افزایش شدت نور بیشتر می شوند. علاوه بر این، لامپهای مورد استفاده، باید قسمت های قرمز و آبی طیف مورد نیاز گیاهان، که برای رشدشان احتیاج است را تامین کنند.

معرفی اسامی گلهای آپارتمانی

گیاهان گندمی یا عنکبوتی

 گندمی یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که هم پرورش و هم نگهداری آن نیز بسیار ساده می باشد. اگر به گیاهان گندمی بی توجهی و یا عدم رسیدگی شود جذابیت شان را از دست می دهند. در صورتی که درست از آنها مراقبت کنیم برگ هایش به صورت قوس مانند و به سمت بالا رشد خواهد کرد. نزدیک خوشه هایشان گل های کوچک سفید رنگ ستاره ایی شکل دارند که ظاهر آنها را زیبا تر می کند.

  1. سانسوریا

سانسوریا یک نوع گیاه آپارتمانی کم نور که از اسامی دیگر آن می توان به زبان مادر شوهر اشاره کرد. گیاه سانسوریا، برگ های سبز تیره دارد که بسیار بلند هستند. این گیاه به دمای سرد احتیاج دارد و گیاهی است که آهسته رشد می کند. زیاد آبیاری نباید شود و باید خاک آن کاملا خشک شود تا بتوان آبیاری مجدد را انجام داد. و اینکه احتیاجی به نور زیاد هم ندارد. سانسوریا برای تصفیه کننده هوا بسیار عالی است و به علت مقاومت بالایی که دارد در سرویس های بهداشتی از آن استفاده می شود.

  1. پپرومیا

پپرومیا یک گیاه خانگی کوچکی است که بسیار زیبا می باشد. و بلندی این گیاه به 6 اینچ می رسد. گیاه پپرومیا با رطوبت سازگاری دارد اما در فصل زمستان آبیاری آن باید کاهش پیدا کند. برای اینکه رطوبت آن حفظ شود برگ هایش را می توان اسپری کرد.

  1. فیتونیا

فیتونیا برگ های جالب و رنگارنگی دارد، به دلیل اینکه با رطوبت سازگاری زیادی دارند نگهداری آنها در فضای عادی خانه ها راحت نیست و بهترین مکان برای نگهداری آنها، گلخانه است.گیاه فتونیا در جنگل های بومی پرو بسیار یافت می شود.فتونیا را از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید و در مکانی که سایه است قرار دهید. نور اگر زیاد باشد باعث می شود برگ های آن سفید گردند و رگه های صورتی آن محو گردد.

  1. اسپاتی فیلوم

گیاه اسپاتی فیلوم به راحتی قابل پرورش است. اگر شخصی هستید که فراموش می کنید که گیاهان خود را آبیاری کنید، پیشنهاد می دهیم که این گیاه را تهیه کنید.اسپاتی فیلوم در مکان های کم نور مثل اتاق های بیماستان و یا دفاتر کار، به خوبی رشد می کنند. برخی از آنها حتی در اتاق هایی که هیچ پنجره ایی هم ندارند رشد خوبی دارند.اسپاتی فیلوم به آبیاری کم احتیاج دارد.در صورت تابش مستقیم نور برگ های آن زرد می گردد و تغییر رنگ می دهد، بنابراین باید آنها را از تابش مستقیم نور حفاظت کرد.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha