تصفیه هوای منزل با نگهداری از گیاهان آپارتمانی
نگهداری گیاهان و گل های آپارتمانی در منزل و یا محل کارتان نه تنها سبب زیبایی محیط می شود، بلکه می تواند سبب تصفیه هوای واحد ساختمانی شما شود. این گیاهان آپارتمانی می توانند به کاهش مشکلات تنفسی کمک به سزایی کنند. در این مقاله از سوی سامانه مدیریت مالی ساختمان، وب اسکان، به معرفی چندین گیاه آپارتمانی و بیان فواید هر کدام می پردازیم. 

•    گل داوودی 

گل داوودی یا داودی یکی از زیباترین گل های آپارتمانی است که نگهداری از آن هم راحت است. گل داوودی به نور متوسط و کامل خورشید نیاز دارد. یکی از بهترین محل های نگهداری از گل داوودی، پشت پنجره های آپارتمان های جنوبی می باشد. در صورتی که محل قرار گیری گل داوودی در آپارتمان شما به نحوی باشد که نور کافی به آن نتابد، غنچه های گل داوودی باز نخواهد شد. گل داوودی یکی از گل هایی است که به آب مدام نیاز دارد. خاک گلدان داوودی همواره باید حالت مرطوب داشته باشد اما غرق آب کردن گلدان سبب آسیب به گل خواهد شد.  گل داوودی علاوه بر اینکه ظاهری بسیار زیبا دارد و سبب زیبایی آپارتمان شما می شود، می تواند ترکیبات سمی هم چون آمونیاک، بنزین و فرمالدئید را از بین ببرد و سبب پاکسازی هوای خانه گردد.  دقت کنید که برگ گل داوودی برای کودکان و حیوانات خانگی سمی می باشد بنابراین گل داوودی را در محلی قرار دهید که در معرض دسترسی اطفال و یا حیوانات خانگی نباشد. 

 


•    گل عنکبوتی

گل عنکبوتی از جمله گیاهان آپارتمانی است که می توان آن را در نور غیر مستقیم آفتاب نگهداری کرد. توجه کنید که محل نگهداری از این گل نور کافی و مناسب را دارا باشد. خاک گلدان عنکبوتی را همواره مرطوب نگه دارید. در صورتی که به هردلیلی آب کافی به این گل نرسد، تا حد زیادی گل عنکبوتی شادابی خود را حفظ می کند و مقاومت خوبی دارد.  برای سلامت و شادابی گل عنکبوتی، در فصل های تابستان و بهار، دو نوبت در ماه، به آن  کود دهید.  گل عنکبوتی نیز سبب تصفیه هوا از موادی هم چون بنزن، مونوکسید کربن، فرمالدئید و زایلن می شود و هوای خانه را سالم تر می کند.  این گیاه ضرری برای حیوانات خانگی و هم چنین کودکان نمی شود اما در بسیاری از منابع ذکر شده است که این گیاه سبب ایجاد توهم خفیف در گربه ها می شود. 

 


•    گیاه فیکوس

این نوع گیاه را می توان در بیشتر واحد های آپارتمانی به خصوص دفاتر کار مشاهده کرد. گیاه فیکوس از جمله گیاهانی است که نیاز به خاک همواره مرطوب دارد و از نور غیر مستقیم خورشید استفاده می کند.  شیره این گیاه باعث ایجاد حساسیت های پوستی برای انسان می سود و جویده شدن این گیاه توسط حیوانات خانگی سبب ایجاد اسهال و استفراغ در حیوان خواهد شد.  این گیاه نیز مانند دو نوع گیاه قبل می تواند هوای واحد آپارتمانی شما را تصویه نماید. 

 


•    گل لیلی صلح 

گل لیلی صلح یکی از گیاهان آپرتمانی است که سرشار از زیبایی و لطافت است و این حس را به خانه شما نیز منتقل می نماید. این گل همواره به خاک مرطوب نیاز دارد و در صورتی که این رطوبت را دریافت نکند برگ های آن پژمرده می شود اما نکته مثبت این گیاه آپارتمانی آن است که به محض سیرآب شدن به زودی مجددا شادابی خود را به دست می آورد.  گل لیلی صلح سبب پاک سازی هوا از موادی هم چو بنزن، فرمالدئید، تری کلرواتیلن و زایلن خوهد شداین گیاه به دلیلی حاوی بودن اگزالات ممکن است که موجب ایجاد تحریکی پوستی در انسان و حیوانات خانگی شود. 

 


•    گیاه مار

نام دیگر این گیاه، سانسوریا می باشد. نام متعارف این گیاه در میان مردم "زبان مادرشوهر" می باشد. این گیاه به نور غیر مستقیم و شدید یا متوسط خورشید نیاز دارد اما بسیار مقاوم بوده و به خوبی می تواند کمبود آب و نور کافی را تحمل کند. همین نکته باعث می شود که نگهداری از این گیاه آپارتمانی ساده تر از سایر گیاهان باشد. جالب است که بدانید نام این گیاه در لیست گیاهانی که ناسا به عنوان گیاهان تصفیه کننده هوا ارائه داده است، قرار دارد.  برگ های این گیاه آپارتمانی حاوی ساپونین هایی است که ممکن است موجب مسمومیت حیوانات خانگی شود. 

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سایت جامع مدیریت آپارتمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت ساختمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha