قوانین و مقررات سامانه وب اسکان

آخرین تغییرات در 30 فروردین 1403

قوانین وب اسکان

 

تعاریف و اصطلاحات
 • وب‌اسکان: نرم‌افزاری است که در قالب پلتفرم تخصصی و برای مدیریت مالی و ارتباط دوسویه بین مدیران ساختمان و مالکین یا ساکنین قدیم و جدید در یک مجتمع تجاری، اداری و مسکونی توسط شرکت پژوهشگران توسعه مجازی البرز (که از این پس در این قرارداد شرکت نامیده می‌شود) طراحی شده است و استفاده از آن تا اطلاع ثانوی صرفا برای مدیریت امور مالی و اداری مجتمع‌های تجاری اداری و مسکونی کاربرد خواهد داشت.
 • پلتفرم: بستری است که برنامه‌ها و خدمات نرم‌افزاری نوشته شده در آن قابل اجرا و استفاده است که این بستر شامل ملزومات سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری است. به عبارت دیگر، پلتفرم در واقع معرف ملزومات سخت‌افزاری مانند سرور و همچنین ملزومات نرم‌افزاری مانند سیستم عامل مورد نیاز از جمله اندروید و ویندوز برای اجرای برنامه کاربردی مدیریت مالی ساختمان وب‌اسکان تلقی می‌گردد.
 • کاربر: به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که در یک مجتمع مسکونی، جاری یا اداری اعم از (ساکن، مالک، مدیر، میهمان، خزانه‌دار، حسابدار، منتشرکننده آگهی مشاغل) اطلاق می‌شود که براساس پذیرش کلیه چهارچوب های تعیین‌شده در این قرارداد از طریق یکی از روش‌های مجازی وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل عضو وب‌اسکان می‌شوند.
 • کاربر میهمان: به اشخاص حقیقی و حقوقی گفته می‌شود که ضمن داشتن شرایط قانونی، برای استفاده از خدمات عمومی پلتفرم وب‌اسکان ضرورتی به عضویت در وب‌اسکان ندارند.
 • کاربر تجاری: به اشخاص حقیقی یا حقوقی اطلاق می‌شود که به‌صورت مکتوب برای فعالیت یا همکاری مشترک با شرکت به توافق مکتوب برسند.
 • کاربر حقوقی: به اشخاص حقوقی مثل شرکت‌های و سازمان‌ها گفته می‌شود که برای استفاده از وب‌اسکان مراحل عضویت انجام دهند، ضمن اینکه اشخاص حقوقی به تعیین و معرفی شخص حقیقی به‌عنوان نماینده در پلتفرم می‌باشند.
 • اپلیکیشن: نرم‌افزار متعلق به شرکت پژوهشگران توسعه مجازی البرز می‌باشد که به‌منظور استفاده از خدمات وب‌اسکان، حق استفاده‌ی موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا طرف‌های تجاری شرکت اعطا می‌شود.
 • اعتبار جاری: هرگونه پرداخت مازاد یا پیش از تحقق هزینه توسط کاربران به عنوان اعتبار جاری تعریف می‌گردد و عینا حسب مورد و روش پرداخت آنلاین یا نقدی نزد مدیر یا حسابدار مجتمع نگهداری می‌شود.
 • اعتبار سپرده پس‌انداز: آن‌دسته از مجتمع‌های مسکونی‌، تجاری یا اداری که به‌جز روش پرداخت جاری مبلغی را به‌عنوان اعتبار و سپرده احتیاطی نگهداری می‌کنند از این رو استفاده می‌کنند و هرگونه پرداخت مازاد تحت‌عنوان افزایش اعتبار سپرده یا بدهی اعتباری که بدوا توسط مدیران مجتمع تعیین شده باشد به عنوان اعتبار سپرده پس‌انداز تعریف می‌گردد و عینا حسب مورد و روش پرداخت آنلاین یا نقدی نزد مدیر یا حسابدار مجتمع نگهداری می‌شود.
 • مدیر آپارتمان: به اشخاص حقیقی یا حقوق گفته می‌شود که به‌عنوان ایجادکننده پنل اصلی در نقش مدیر ساختمان در وب‌اسکان عضو می‌شود.
 • خزانه‌دار یا حسابدار: به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی گفته می‌شود که براساس مجوز ارائه شده توسط مدیران مجتمع دسترسی ثبت اطلاعات مالی و غیره را در پنل اختصاصی مجتمع پیدا می‌کنند.
 • احراز هویت: به فرآیند سیستمی تائید شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل اعلام شده توسط کاربر اطلاق می‌شود.
 • قرارداد خصوصی: توافق کتبی یا الکترونیکی فی‌مابین شرکت و کاربران یا طرف‌های تجاری شرکت، جهت بهره‌برداری موقت از پلتفرم وب‌اسکان می‌باشد.

حساب کاربری
 • حساب کاربری: پنل اختصاصی است که بعد از عضویت کاربر در نرم‌افزار شارژ ساختمان وب‌اسکان به‌صورت اختصاصی برای اشخاص حقیقی یا حقوقی ایجاد می‌گردد و تابع شرایط اشاره شده در ادامه متن این توافق‌نامه می‌باشد، ضمن اینکه کاربر در هر زمان که شرایط از سوی وب‌اسکان ایجاب نماید ملزم به ارائه اطلاعات صحیح و دقیق از جمله: کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و تصویر مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و شناسنامه می‌باشد.
 • نام‌کاربری و عضویت: منظور از نام‌کاربری شماره‌ی موبایل یا ایمیل اختصاصی مربوط به شخص حقیقی یا حقوقی می‌باشد که هنگام ثبت‌نام توسط کاربر اعلام می‌گردد، عضویت در وب‌اسکان هنگامی انجام می‌پذیرد که کاربر شرایط و قوانین حاضر را به‌طور کامل مطالعه کرده است، ضمن اینکه براساس توسعه یا تغییرات در وب‌اسکان، امکان تغییر این شرایط و قوانین وجود دارد و استفاده‌ی کاربر از این پلتفرم، پس از هر مرحله تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است، این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت و اپلیکیشن وب‌اسکان منتشر می‌شود و در دسترس خواهد بود.
 • تعداد حساب کاربری: اشخاص حقیقی و حقوقی صرفا می‌توانند یک حساب کاربری تحت عنوان (مدیر آپارتمان، حسابدار یا خزانه‌دار) داشته باشد، وب‌اسکان می‌تواند در صورت مشاهده چند حساب کاربری با مشخصات یک شخص ادامه خدمات را به شخص مورد نظر قطع نماید، ضمن اینکه مسئولیت هرگونه ثبت یا برداشت اطلاعات با استفاده از حساب کاربری توسط اشخاص ثالث به‌صورت تضامنی برعهده صاحب حساب در پلتفرم خواهد بود.

مدت قرارداد

مدت این توافق‌نامه تا زمان استمرار عضویت با کلیه تغییرات آتی به مدت 5 سال خواهد بود.

شرایط عمومی عضویت وتعهدات کاربر نسبت به وب‌اسکان
 • قوانین اصلی: وب‌اسکان در کشور ایران تولید و در حال توسعه و مدیریت می‌باشد، برهمین اساس تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
 • تبلیغات و نوتیفیکیشن: کاربر مدیر یا کاربران ساکن و مالک موافقت خود را نسبت به تبلیغات در کلیه صفحات در پلتفرم اعلام می‌نمایند.
 • شرایط عضویت: هر کاربر برای عضویت، می‌تواند از طریق وب‌سایت رسمی وب‌اسکان به آدرس: https://www.webeskan.com یا نرم‌افزار تلفن همراه وب‌اسکان در فروشگاه (کافه بازار) ابتدا یک حساب کاربری با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل متعلق به خود ایجاد نماید و پس از مطالعه قوانین و تعهد به رعایت مفاد مقررات در وب‌اسکان عضو شود.
 • شروط و سن کاربر: کاربر برای استفاده از خدمات وب‌اسکان، ضمن داشتن اهلیت قانونی باید مشخصات فردی شامل (نام، نام‌خانوادگی و شماره همراه) خود را در پلتفرم وب‌اسکان درج نماید، همچنین می‌بایست برای عضویت و بهره‌برداری از وب‌اسکان 18 سال تمام رسیده باشد.
 • موقعیت مجتمع: کاربر مدیر برای بهره‌مندی از امکانات مبتنی بر محل فعالیت اطلاعات یا پیشگیری از نمایش تبلیغات خارج از محدوده‌، می‌بایست نسبت به درج اطلاعات صحیح در پنل اختصاصی خود اقدام نمایند.
 • استفاده از ربات: کاربر تحت هیچ‌عنوان مجاز به استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مشابه یا واسط را برای استفاده از پلتفرم مانند احراز هویت، تکمیل فرم‌ها و ثبت رویدادهای مالی و اطلاع‌رسانی و غیره را ندارد.
 • دریافت اطلاعات کاربر: وب‌اسکان محق است به‌منظور کنترل صحت هرگونه تراکنش و پیشگیری از بروز تخلفات احتمالی، از مدیر و یا کاربران خود مدارک شناسایی و هویتی لازم مانند کارت ملی، شناسنامه، تصویر عابربانک و... را مطالبه کند و در صورت عدم همکاری، مبلغ واریزی را تا تعیین تکلیف، بلوکه و یا دسترسی فرد خاطی را مسدود کند.
 • حقوق معنوی: کلیه حقوق معنوی پلتفرم و شبکه‌های وابسته مانند نام و علامت تجاری و... متعلق به شرکت پژوهشگران توسعه مجازی البرز می‌باشد در مواردی که اقدامات کاربران موجب ورود خسارت به نام و اعتبار تجاری وب‌اسکان گردد، علاوه بر حق غیرفعال نمودن حساب کاربری، می‌تواند اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود به‌عمل آورد.

حریم خصوصی و حفظ محرمانگی
 • به‌منظور حفظ امنیت اطلاعات، کلیه‌ی کاربران پلتفرم مکلف هستند ضمن رعایت اصول لازم در نگهداری از کلمه‌عبور متعلق به خود و خودداری از قراردادن اطلاعات دسترسی به افراد ثالث، در صورت مفقود نمودن اطلاعات فوق موضوع را در اولین فرصت به وب‌اسکان اطلاع دهند.
 • کلیه اطلاعات موجود در نزد کاربران محرمانه تلقی می‌گردد و کاربر بدون دریافت مجوزهای لازم مجاز به انتشار یا بهره‌برداری از این اطلاعات نخواهد بود.
 • کاربر متعهد می‌گردد، از راهکارها و اطلاعاتی که در نتیجه‌ی استفاده از خدمات پلتفرم کسب می‌نمایند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. ضمن اینکه ذخیره‌کردن اطلاعات کاربران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوه‌ی دیگر و انتشار آن مغایر با ضوابط وب‌اسکان خواهد بود، و این اطلاعات به‌عنوان امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
 • کاربر اذعان می‌نماید مفاد حریم خصوصی وب‌اسکان را به‌طور کامل مطالعه و ضمن آگاهی نسبت به معانی متن، آن قبول دارد.
 • راهبرد وب‌اسکان بر مبنای امنیت اطلاعات و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاه‌برداری تدوین شده‌است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، لیکن وب‌اسکان هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال کلاه‌برداری و یا سوءاستفاده‌های احتمالی انجام ‌شده، توسط پلتفرم را نخواهد داشت.
 • اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد وب‌اسکان محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده، مگر در برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی؛ بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائه‌ی اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است.

تعهدات کاربران در برابر وب‌اسکان
 • کاربر می‌پذیرد کلیه اطلاعات را براساس واقعیت و به‌صورت صحیح و مطابق با تاریخ رویداد در نرم‌افزار شارژ ساختمان وب‌اسکان درج نماید و راسا مسئول عدم صحت و به‌روز نبودن اطلاعات است و در صورت اثبات خلاف این موضوع، هیچ مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده وب‌اسکان نخواهد بود.
 • کاربر می‌پذیرد که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به‌عنوان راه ارتباطی با آنها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات وب‌اسکان را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.
 • وب‌اسکان یا طرف‌های تجاری وب‌اسکان ممکن است کدهایی را به‌عنوان هدیه به کاربران ارائه کنند. با واردکردن این کدها در نرم‌افزار یا درصدی از هزینه‌ی خدمات کاسته و یا درصدی از هزینه‌ی خدمات پس از آن به کاربر بازگردانده ‌و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در پلتفرم وب‌اسکان اضافه ‌می‌شود. نحوه‌ی ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن‌ها منوط به تشخیص و صلاحدید وب‌اسکان و توافق با طرف تجاری بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربران حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهند داشت.
 • کاربر می‌پذیرد به‌منظور کنترل کیفی سطح امنیت پلتفرم در اوقات مختلف نسبت به اعلام اطلاعات درخواستی احراز از طریق روش‌های پیش‌بینی شده در پلتفرم اقدام نماید، ضمن اینکه در صورت عدم همکاری شخص یا کامل نبودن اطلاعات درخواستی، وب‌اسکان می‌تواند حساب‌کاربری مربوطه را تعلیق نماید.
 • کاربر متعهد می‌گردد به‌جز فرآیندهای مجاز و اعلامی از سوی وب‌اسکان به‌هیچ‌وجه از پلتفرم برای فعالیت‌های تجاری (از جمله فروش یا ترویج کالا و اشیاء و ارائه خدمات مجاز و غیرمجاز، تبلیغات و بازاریابی و غیره) و خارج از چهارچوب عرف و اخلاق در جامعه استفاده ننمایند و در صورت هرگونه سوءبهره‌برداری مسئولیت پاسخگوئی به مراجع ذیربط و جبران خسارات احتمالی را برعهده خواهند داشت.
 • کاربر متعهد می‌گردد از خدمات نرم‌افزار شارژ ساختمان به‌گونه‌ای که موجبات زیان برای وب‌اسکان یا همکاران تجاری گردد، استفاده نکند از جمله اعلام شماره‌کارت در تابلو اطلاع‌رسانی و استفاده از پنل پیامکی برای این موضوع یا موارد خارج از چهارچوب مدیریت مجتمع، و در صورت سوءاستفاده، از امکانات پلتفرم و آسیب مادی یا معنوی به منافع وب‌اسکان ضمن قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌کاربری، وب‌اسکان مجاز خواهد بود، با مراجعه به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده اقدام کند.
 • کاربر به هیچ‌وجه مجاز به انجام اقداماتی که دسترسی غیرقانونی به بخش یا بخشهایی از سرور وب‌اسکان را فراهم آورد نمی‌باشد.
 • کاربر مجاز نیست هیچ‌گونه فعالیتی در راستای استخراج سورس کد (Source Code) پلتفرم همانند دیکامپایل (Decompile) مهندسی معکوس (Reverse Engineering) یا سایر فعالیت‌های مشابه را انجام داده یا درخواست انجام چنین فعالیتی را به سایر اشخاص دهد.
 • کاربر به هیچ‌وجه مجاز به انجام اقداماتی که موجب تغییر یا اختلال در نرمافزار وب‌اسکان یا در روشهای ارائه سرویس وب‌اسکان می‌گردد نمی‌باشد.
 • کاربر مجاز نیست برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری (Indexing)مطالعه یا هرگونه دخل و تصرف و داده‌کاوی را روی سیستم اجرا نماید.
 • کاربر مجاز نیست با به‌کارگیری روش‌های Framing یا Mirroring یا دیگر روش‌ها، نسخه دیگر از سرویس وب‌اسکان را روی سرورهای دیگر ارائه نماید.
 • کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ‌کدام از بخش‌های پلتفرم یا سامانه‌های مرتبط با وب‌اسکان انجام دهند.
 • کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربران حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات وب‌اسکان متوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود.
 • کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف وب‌اسکان و طرف تجاری به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیرقابل استماع و مردود است.

تعهدات وب‌اسکان در برابر کاربران
 • وب‌اسکان با بهره‌گیری از امکانات خود تلاش می‌کند برای جلب رضایت کاربران و رفع هرگونه اختلاف احتمالی بین مالکین و ساکنین و مدیران در زمان استفاده از خدمات وب‌اسکان همکاری نموده و با پشتیبانی تیکتی و تلفنی یا حضوری حسب مورد و شرایط مندرج در پلن انتخاب شده در این جهت گام‌بردارد .
 • ایجاد حداقل بستر مناسب برای دسترسی کاربران و بهره‌مندی از امکانات پلتفرم مدیریت شارژ ساختمان وب‌اسکان و انجام نظرسنجی برای ارائه خدمات مطلوب، لیکن تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه‌ی دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه‌ی تلفن‌ همراه و…) نخواهد داد.
 • ارایه متون آموزشی و راهنما در صفحات داخلی کاربران و تسهیل نمودن فرآیند کاربری به‌منظور دستیابی به نتایج مطلوب.

شرایط مالی و نحوه پرداخت
 • استفاده از خدمات نرم‌افزار شارژ و مدیریت آپارتمان وب‌اسکان در سال 1403 برای ساختمان ها تا 10 واحد رایگان و مازاد بر آن به ازای هر واحد ماهانه 1000 تومان می باشد.
 • هرگونه هزینه ارائه خدمات اختصاصی از طریق سایت رسمی وب‌اسکان به آدرس اعلامی در مفاد این توافقنامه و سایر روش‌های ارتباطی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 • حق انتفاع تبلیغات: حق نمایش و تبلیغ در تمامی صفحات موبایل و وب‌سایت و هرگونه درآمد حاصله در صفحات متعلق به وب‌اسکان می‌باشد.
 • در زمان فعال بودن ماژول پرداخت آنلاین پرداخت هزینه‌های شارژ آپارتمان توسط ذینفعان یا خرید بسته‌های کاربری وب‌اسکان به‌صورت برخط و از طریق سایت و درگاه رسمی وب‌اسکان انجام می‌پذیرد و هرگونه پرداخت از سایر روش‌ها مورد قبول نبوده و وب‌اسکان هیچ‌گونه مسئولیتی را در این زمینه نمی‌پذیرد.
شرایط نحوه واریز وجه به حساب کاربر مدیر
 • به‌منظور پیشگیری از بروز تخلفات مالی، کاربر مدیر می‌بایست در تعریف اطلاعات بانک مشخصات دقیق و شماره شبایی که متعلق به خود یا حسابدار مجموعه می‌باشد را وارد نماید، بدیهی است که از انتقال‌وجه به حساب کاربرانی که نام صاحب حساب یا کاربر حسابدار قبلا فاقد سابقه ثبت‌نام در وب‌اسکان باشد و یا دارای مغایرت باشند خودداری می‌شود و مسئولیت درج اطلاعات ناصحیح برعهده کاربر مدیر می‌باشد.
 • براساس مقررات بانک‌ها و شرکت‌های PSP، کلیه تراکنش‌های دریافت و پرداخت مطابق قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شاپرک انجام می‌پذیرد. بنابراین وب‌اسکان اجازه خواهد داشت وجوه پرداخت شده از طریق درگاه آنلاین ساکنین یا مالکین را ظرف مدت 24 ساعت لغایت حداکثر 72 ساعت به شماره حساب شبای تعریف شده توسط کاربر مدیر واریز نماید، البته گزارش موفقیت یا عدم موفقیت در پرداخت آنلاین و انجام تراکنش بلافاصله در پنل کاربری ذینفعان اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 • پرداخت بدهی شارژ و هزینه‌های ساختمان توسط مالکین یا ساکنین و طرف‌های تجاری فقط از طریق روش‌هایی که توسط وب‌اسکان مشخص می‌شود می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری وب‌اسکان، پرداخت اینترنتی از طریق درگاه سایت رسمی وب‌اسکان جهت افزایش موجودی حساب کاربری و پرداخت نقدی به مدیر یا حسابداری مورد تائید ساختمان، لذا روش‌های پرداخت محدود به موارد مذکور بوده است. هرگونه روش دیگری نظیر کارت‌به‌کارت، تهاتری و غیره مورد تایید وب‌اسکان نیست و در این صورت هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.
 • درصورت افزوده شدن هرگونه ماژول و امکانات ویژه هزینه آن به صورت مجزا محاسبه و فاکتور آن از طریق واتس‌آپ با شماره همراه 09381406585 و یا ایمیل info[at]webeskan.ir به کاربر اطلاع داده خواهد شد.
 • کاربران می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که بر اساس شرایط استفاده از خدمات پلتفرم به شرکت یا طرف تجاری می‌پردازند وجود ندارد. وب‌اسکان و طرف‌های تجاری مغایرت در هزینه اعلامی و پرداخت شده را تنها در ۴۸ ساعت اولیه رسیدگی می‌کنند. بنابراین کاربران باید موضوع را در همان ۴۸ ساعت اولیه به اطلاع وب‌اسکان برسانند.