قوانین عضویت در وب اسکان

قوانین و مقررات سامانه وب اسکان

آخرین تغییرات در 10 تیرماه 1398‌

قوانین وب اسکان

 

بند ۱: وب‌اسکان برای مدیریت هزینه‌های ساختمان در ایران طراحی شده لذا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

بند ۲: تمامی کاربرانی که قصد عضویت در سرویس وب‌اسکان را دارند می‌بایست ابتدا تمامی قوانین و مقررات وب‌اسکان را مطالعه نمایند و ثبت‌نام کاربر در وب‌اسکان به منزله پذیرش تمامی قوانین و مقررات این سرویس می‌باشد.

بند ۳: با توجه به این‌که سامانه وب‌اسکان با توجه به نیازهای کاربران همواره به‌روز شده و ممکن است که قابلیت‌های جدید به این سرویس اضافه شود، قوانین و مقررات وب‌اسکان نیز ممکن است در طول زمان تغییر و یا به‌روزرسانی شود بنابراین وظیفه مطالعه و پذیرش کلیه قوانین به‌عهده کاربران بوده و تنها در صورت پذیرش کلیه مقررات و قوانین، کاربران مجاز به عضویت در سامانه وب‌اسکان و استفاده از قابلیت‌های آن می‌باشند.

بند ۴: تنها افرادی می‌توانند به‌عنوان مدیر ساختمان و یا ساکنین ساختمان، از سرویس وب‌اسکان استفاده نمایند، که دارای حداقل سن قانونی (18 سال) باشند.

بند ۵: وب‌اسکان ممکن است که برای حفظ امنیت کاربران، در صورت بروز هرگونه تراکنش مشکوک، از مدیران ساختمان و یا ساکنین ساختمان، درخواست مدارک هویتی مانند تصویر کارت ملی و یا شماره حساب و ... نماید که در صورت عدم همکاری، حساب شخص مذکور از سوی وب‌اسکان بلوکه خواهد شد.

بند ۶: سرویس وب‌اسکان تنها برای مدیریت شارژ ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری طراحی شده‌است و استفاده از این سرویس برای ساختمان‌های دیگر ممنوع می‌باشد.

بند ۷: با توجه به قابلیت‌های مدیر در سرویس وب‌اسکان، مدیر ملزم به ارائهٔ اطلاعات صحیح و دقیق است و در شرایطی ممکن است جهت تائید مشخصات هویتی، وب‌اسکان درخواست ارائهٔ کد ملی، شمارهٔ شناسنامه، تاریخ تولد و تصویر مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و ... را از کاربران داشته باشد.

بند 8: به‌سبب جلوگیری از کلاه‌بردای و نیز پول شویی، هر مدیر در سرویس وب‌اسکان امکان واردکردن شمارهٔ شبایی که متعلق به وی است را دارد. بدیهی است در صورتی که نام صاحب اکانت وب‌اسکان، با نام مالک حساب بانکی مغایرت داشته باشد، وب‌اسکان از واریز مبلغ به حساب وی جلوگیری خواهد کرد.

بند 9: در صورت هرگونه تخلف در استفاده از سرویس وب‌اسکان، حساب کاربری شخص متخلف از سوی وب‌اسکان مسدود خواهد شد.

بند 10: وب‌اسکان تنها سرویسی برای مدیریت هزینه ساختمان می‌باشد، و هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری و یا سوء استفاده‌های انجام‌شده، کاربران توسط سامانه ندارد.

بند 11: هر نوع ضرر و زیان و یا اختلافاتی که بین اهالی ساختمان و مدیر ساختمان ایجاد شود، باید بین خود آن‌ها برطرف شود و وب‌اسکان مسئولیتی در این بابت نخواهد داشت.

بند 12:وب‌اسکان مواردی نظیر ایجاد تراکنش‌های ناموفق از طرف یک یا چند IP متفاوت در بازه‌های زمانی کوتاه، استفادهٔ بیش از اندازه مدیر از سیستم اعلان نوتیفیکیشن داخلی جهت اطلاع رسانی‌های بی‌مورد را به نوعی اسپم و تخلف دانسته و بدیهی است که در صورتی که کاربری از این قبیل تخلفات را انجام دهد، حساب آن شخص از سوی وب‌اسکان مسدود خواهد شد.

بند 13: پرداخت آنلاین شامل کارمزد بوده که از اهالی هنگام پرداخت شارژ دریافت می‌گردد.

بند 14: تمامی تراکنش‌های بانکی که در سامانه وب‌اسکان انجام می شود، بر اساس قوانین و مقررات بانکداری داخلی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

بند 15: در صورتی که مدیر ساختمان تمایلی به ادامه استفاده از سرویس وب‌اسکان را نداشته باشد، باید با ارسال تیکت در این مورد، کارشناسان وب‌اسکان را مطلع نماید. در این صورت حساب کاربری آن شخص از سوی وب‌اسکان مسدود می‌شود اما اطلاعات کاربری و تراکنش‌های وی در پایگاه داده وب‌اسکان هم چنان نگه‌داری خواهد شد.

بند 16: با توجه به محدودیت‌های سیستم بانکداری ایران و نیز نظارت بر صحت تراکنش‌ها، ممکن است از زمان پرداخت شارژ به صورت آنلاین تا زمان واریز مبلغ به حساب مدیر ساختمان مدت زمانی بین 1 ساعت تا 3 روزکاری سپری گردد.

بند 17: در صورتی که کاربری با نقض هر یک از قوانین و مقررات ذکر شده وب‌اسکان، متحمل ضرر و یا زیانی شود، وظیفه جبران این ضرر به عهده کاربر بود و وب‌اسکان هیچ گونه مسئولیتی در این بابت نخواهد داشت.