مزایای پنجره های دو جداره

 

شما در یک روز سرد در اتاق نشیمن خود روی تخت خوابیده اید و ناگهان احساس می کنید که موهای روی گردن شما سیخ می شود. پنجره باز نیست ، اما  گرما در حال خروج  و هوای سرد در حال ورود است .

وزارت انرژی آمریکا گزارش می دهد که تقریباً 25 تا 30 درصد از اتلاف انرژی برای متوسط خانواده های  ​​آمریکایی را می توان به ناکارآمدی پنجره های تک جداره نسبت داد. با جایگزینی ساده آنها با پنجره های دو جداره ، می توانید از جلوگیری از اتلاف 50٪ از هوای گرم یا خنک در پنجره جلوگیری کنید. به نوبه خود ، می توانید صورتحساب انرژی خود را تا 20 تا 30٪ سالانه کاهش دهید.

اما این فقط یک مزیت بالقوه برای جابجایی یک شیشه  پنجره های دوجداره است. بیایید نگاهی بیندازیم که یک پنجره دوجداره چیست ، چه چیزی آن را به گزینه ای برتر تبدیل می کند ، و چگونه خانواده شما می توانند از این تغییر بهره مند شوند.

 

پنجره دوجداره چیست؟

تفاوت اصلی بین پنجره های تک و دوجداره در ساختار آنها است. یک پنجره تک جداره تنها دارای یک لایه شیشه است و  یک عایق کارآمد نیست. از طرف دیگر یک پنجره دوجداره دو لایه شیشه با هوا بین لایه ها برای حداکثر عایق بودن است. در برخی از طرح های پنجره دو جداره حتی ممکن است آرگون بین لایه ها باشد. آرگون یک گاز نامرئی است که راندمان حرارتی را بالا می برد و انتقال حرارت را کاهش می دهد.

 

مزایای ارتقاء پنجره یک جداره به  به دو جداره

توان مالی

امروزه بیش از 118 میلیون خانوار آمریکایی دارای پنجره های دو جداره یا حتی سه جداره هستند. این تقریباً 60٪ از کل خانه های ایالات متحده را تشکیل می دهد - اما این بدان معنی است که 40٪ خانه ها هنوز به فناوری پنجره قدیمی اعتماد دارند. در حالی که بسیاری از افراد برای پایین بودن قیمت اولیه ، از پنجره های تک جداره  استفاده می کنند ، این نوع پنجره ها باعث می شود که صاحب خانه در دراز مدت هزینه های آب و برق  بیشتری بپردازد.

 

سازگار با محیط زیست

اداره اطلاعات انرژی اظهار داشت كه در سال 2012 ، خانه ها ی با پنجره یک جداره یك پنجم مصرف انرژی اولیه در آمریكا را داشتند و تقریبا 20 درصد از انتشار CO2 در سراسر كشور را بر عهده داشتند. اگر تعداد بیشتری از صاحبان خانه آمریكا تلاش خود را برای تغییر به پنجره های دوجداره انجام دهند ، این مصرف انرژی می تواند كاهش یابد.

مهم نیست از چه نوع منبع گرمایشی برای گرم کردن خانه خود استفاده می کنید (یعنی شومینه ، بخاری  گازی  یا سیستم گرمایشی برقی) ، پنجره های دوجداره نیاز به استفاده از منابع گرمایشی را محدود می کنند. وقتی از گرمای کمتری استفاده می کنید ، سوخت های فسیلی کمتری می سوزانید و میزان انتشار گازهای گلخانه ای CO2 خود را کاهش می دهید - و بنابراین ، ردپای کربن خود را کاهش می دهید. به روزرسانی پنجره ها به پنجره های دوجداره راهی برای کمک به سیاره زمین است.

 

امنیت بالاتر

بر خلاف پنجره های یک جداره ، پنجره های دوجداره از مکانیسم قفل قابل توجهی تری برخوردار هستند و مهر و موم محکم آنها از ورود متجاوزان به داخل ساختمان شما جلوگیری می کند. همچنین پنجره های دوجداره قوی تر هستند و هنگام ضربه زدن به راحتی خرد نمی شوند. خانه شما با پنجره های دوجداره ایمن تر خواهند بود.

 

کاهش سر و صدا

این که آیا شما همسایگان پر جنب و جوش در کنار خود دارید و یا در یک خیابان شلوغ با ترافیک زیاد زندگی می کنید ، سر و صدای زیاد می تواند فکر شما را تحت تأثیر قرار دهد. تغییر پنچره تک جداره  به پنجره های دوجداره می تواند به شما کمک کند از خانه ای ساکت تر و آرام تر لذت ببرید. دو لایه شیشه  عایق بندی شده شرایطی را فراهم می کند تا شما و خانواده تان بدون داشتن آشوب  بتوانید استراحت کنید.

 

بخار آب کمتر

بخار آب روی شیشه  پنجره در ماه های سرد ممکن است به نظر زیاد نرسد ، اما افزایش رطوبت نشان دهنده یک مشکل بزرگتر است. این امر نشان می دهد که پنجره های تک جداره  در جلوگیری از انتقال حرارت چقدر ناکارآمد هستند و می توانند با گذشت زمان منجر به بروز مشکلات شوند. با داشتن پنجره های دوجداره ، می توانید مشکل  را حل کنید.

 

بهای خانه اضافه شده است

برای به روزرسانی پنجره ، ارزش دارایی خود را به  اضافه می کنید. اگر تصمیم دارید در آینده از این خانه جابجا شوید ، پنجره های دوجداره یک عامل برای خریداران بالقوه هستند و پس از فروش ، بازده سرمایه گذاری خود را مشاهده خواهید کرد.

 

گزینه سبک  و مدل جدیدتر

به روزرسانی در پنجره های دوجداره ، تأثیر مثبتی بر زیبایی شناسی خانه شما دارد. فناوری پنجره بسیار طولانی شده است - و پنجره های دوجداره با سبک های مختلفی از جمله پنجره کشویی یا پنجره دوجداره ارائه می شوند. در نظر بگیرید که پنجره ها به عنوان "چشم خانه شما" شناخته می شوند ،. به روزرسانی پنجره به سبک جدید ، تأثیر زیادی در جذابیت خانه ی شما دارد.

 

انتخاب پنجره  دو جداره مناسب برای خانه شما

قبل از انتخاب پنجره های دو جداره برای خانه ، مهم است که گزینه های خود را بشناسید. پنجره های دوجداره در انواع سبک ها  و مدل ها ، مواد و طرح ها ی مختلف ارائه می شوند. چون هر خانه با خانه ای دیگر متفاوت است

https://freshome.com/windows/the-benefits-of-double-pane-windows/

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha