نحوه ضدعفونی کردن موبایل

 

جای تعجب است که چقدر باکتری از جمله کرونا ویروس (Coronaviruse ) می تواند با گذشت زمان روی یک تلفن  همراه جمع شود. فقط فکر میکروب ها در تلفن همراه  نگران کننده نیست  ، نکته قابل تامل تر  این است که این میکروب ها می توانند باعث بیماری شوند. خوشبختانه ، ضد عفونی کردن تلفن همراه بسیار ساده است و باید به صورت هفتگی انجام شود. الکل می تواند این  کار را انجام دهد ، و البته می توانید از ابزارهایی مانند خلال دندان استفاده کنید تا ذرات را از مکانهای دور دست گوشی  خارج کنید.

نحوه ضدعفونی کردن موبایل

1-ضد عفونی با الکل

1- تلفن خود را از خاموش کنید. بهتر است هنگام ضد عفونی کردن روکش یا قاب گوشی  تلفن خود را جدا کنید. این کار تلفن شما را  در برابر شکستن محافظت می کند.

2- الکل را با آب رقیق کنید. 60٪ آب و 40٪ الکل را در یک ظرف بریزید. هر نوع الکلی مشروط بر اینکه 70٪ غلظت وجود داشته باشد . (بجز گوشی های آیفون)

3- گوشه ای از پارچه میکرو را به مواد اغشته کنید . یک پارچه میکرو فیبر ایده آل است ، اما می توانید از پارچه مربع نخی نیز استفاده کنید. مقدار بسیار کمی از الکل  رقیق شده را روی گوشه ای از پارچه بریزید. پارچه نباید در مایع غوطه ور یا کاملا  خیس شود .

4- بدنه گوشی خود را با پارچه مرطوب شده پاک کنید. تمام قسمتهای  تلفن همراه خود را با پارچه مرطوب شده پاک کنید. به آرامی مالش دهید و مطمئن شوید که تمام سطح تلفن  همراه خود را پاک کرده اید به جز صفحه نمایش. با پاک کردن گوشی  نباید مایع یا روی گوشی شما وجود دیده شود .

محلول را مستقیماً روی گوشی اسپری نکنید

5 صفحه نمایش خود را تمیز کنید. قسمت صفحه لمسی بسیار حساس است . اپل توصیه می کند از استفاده از الکل بر روی صفحه لمسی خودداری کنید مگر اینکه یک محافظ (پوشش) روی آن داشته باشید.

6  تلفن را با پارچه میکرو فیبر خشک کنید. می توانید از پارچه دیگری استفاده کنید ، یا از یک قسمت خشک از همان پارچه ای که برای پاک کردن تلفن خود استفاده کرده اید استفاده کنید. هنگام انجام کار نباید قطرات و رطوبت قابل مشاهده  باشد.

 

2 روش کار ضدعفونی کردن درزها  .

1 با یک پنبه خشک پنبه خشک درزا را پاک کنید. پس از پایان ضدعفونی کردن سطح تلفن ، یک پنبه را بر روی درزهای تلفن بکشید. درزهای اطراف دکمه پاور و در بعضی از تلفن ها ، جایی که قسمت پشت بدنه برداشته می شود . با این کار گرد و غبار و یا جرم ، ممکن است در حین فرآیند ضد عفونی کننده بیرون نیامده اند از بین می رود.

 2 از یک خلال دندان برای بیرون آوردن جرم های درز تلفن همراه خود استفاده کنید. جرم ها به راحتی در قسمت هایی از تلفن شما که تمیز کردن آنها دشوار است جمع می شود. از خلال دندان معمولی استفاده کنید تا هرگونه ذره و جرمی را از سوراخ های گوشی خود خارج کنید.

3 هوای فشرده شده را پورت ورودی شارژ اسپری کنید. در پورت  شارژ ذرات و گرد و غبار انباشته می شود ، که ممکن است بر چگونگی شارژ تلفن شما در طول زمان تأثیر بگذارد. به سادگی ماشه یا دکمه را فشار دهید تا ذرات از درگاه شارژ خارج شود. همچنین می توانید از هوای فشرده شده بر روی بلندگو یا هرگونه سوراخ دیگر در تلفن همراه خود استفاده کنید.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha