عجیب ترین خانه های جهان 

 

1- خانه های آشیانه ای جیسون ، کالیفرنیا در ایالات متحده

این خانه های آشیانه ای درجنگل یا خانه های ساحلی در کالیفرنیا استفاده می شوند. این خانه ها توسط جیسون فان هنرمند ساخته  شده اند که شاخه های اوکالیپتوس را در کنار هم قرار می دهند تا یک خانه کوچک و محکم برای خواب یا استراحت ایجاد کنند. آنها به اندازه کافی قوی هستند که حداکثر 8 نفر را در خود جای دهند و معمولاً برای ورود به نردبان احتیاج دارند. کف خانه دارای یک تشک بافته شده قوی است که بر روی آن می توان اثاثیه  را برای راحتی بیشتر قرار داد.

عجیب ترین خانه های جهان 

 

2- خانه های زنبور عسل ، سوریه ، ایران

این خانه های زنبور عسل در حدود 3700 سال قبل از میلاد از کاه و سنگ ساخته شده و در جوامع کشاورزی روستایی ، بیابان ها و شهرها یافت می شود. هر خانه دارای یک سوراخ چشمی در بالا است ، که نور از آن وارد میشود و هوای گرم را بیرون میکشد. در هنگام باران ، شکل مخروطی  ، فضای داخلی را خشک نگه می دارد. در داخل خانه به دلیل عایق بودن دیوارهای ضخیم بسیار خنک است و امروزه به عنوان اقامتگاه و انبار مورد استفاده قرار می گیرند.

 

معماری مدرن

معماری مدرن که غالباً از حل محیط الهام گرفته می شود ، گاهی می تواند خود را به طور غیرمعمول در طراحی جلوه دهد. وب اسکان تعداد زیادی خانه سازگار با محیط زیست را در این گروه نشان خواهد داد  .

عجیب ترین خانه های جهان 

 

3- خانه کرت ، ورشو ، لهستان

خانه ی کرت به عنوان باریک ترین خانه جهان شناخته شده است و تنها 122 سانتی متر عرض دارد و بین دو ساختمان در مرکز ورشو ، لهستان قرار دارد. این خانه که توسط معمار لهستانی جاکوب طراحی شده است ، خانه ای برای نویسندگان مسافر است، زیرا هیچ کس نمی تواند خیلی طولانی در این فضای کوچک بماند. این خانه توسط استیل پشتیبانی می شود و در باریکترین نقطه آن 72 سانتی متر عرض دارد.جاکوب در مورد اثر خود می گوید: "اینك  این خانه به نماد ورشو تبدیل شده است و در نقشه توریستی لهستان قرار دارد."

 

4-  کوویک ایگلووس ، جزایر فارو ، دانمارک

بر اساس سنت ایسلندی خانه چمنزاری ، از سقف چمنی برای عایق بندی استفاده کرده است (ایگلوها توسط اجاق های چوبی گرم می شوند). دو خانه در نزدیکی شهر کویویک ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده اند که می توانند مکان اسکان موقت و جدیدی  برای گردشگران در مکان پانوراما بین کوه و خلیج فراهم کنند. خانه های ایگلوکه به عنوان "خانه های کوچک" توصیف می شوند دارای آشپزخانه ، اتاق خواب و تخت دونفره در یک اتاق هستند. طراحی هندسی غیر معمول بسیاری از بازدید کنندگان را در طول سال به این مکان جلب می کند.

عجیب ترین خانه های جهان 

 

4-  خانه ی متحرک آبی ، انگلستان

طراحی شده برای یک آزمایش شخصی توسط استفان ترنر ، یک اتاق نشیمن یک اتاق خواب و یک حمام ، حمام و وسایل آشپزی. شکل تخم مرغی ارگونومیک به راحتی روی جزر و مد قرار می گیرد و توسط طناب ها تنگ می شود و آن را به یک خانه شناور ایده آل متحرک تبدیل می کند.

عجیب ترین خانه های جهان 

 

5- خانه عنصری ، ستاره محور ، نیومکزیک ، ایالات متحده آمریکا

خانه می تواند به صورت دلخواه تنظیم شود. قسمت هایی از خانه را می توان ترکیب کرد تا به سرعت طرح های مختلفی را ایجاد کند و فضا را گسترش دهد و واحدهای اضافی برای تأمین نیازهای صاحب خانه می توانند اضافه یا حذف شوند.برج های دودکش مانند در خانه ، نور و تهویه را به فضای داخلی می آورند. اولین نمونه اولیه در حال حاضر در مکزیک نزدیک به اتمام است.

عجیب ترین خانه های جهان 

 

6- ویلا والس ، ترمه والس ، سوئیس

ویلا والس در نزدیکی چشمه های آب گرم معروف والس واقع شده است و در دامنه ی تپه ای قرار گرفته است تا با محیط طبیعی خود تلفیق شود و منظره ای بی نظیر از مناظر محلی کوهستانی ایجاد کند. ویلا دارای فضای داخلی هوشمند است .

 عجیب ترین خانه های جهان 

 

7- خانه ی مالاتور ، ولز ، انگلستان

خانه ملاتور کاملاً در زیر زمین ساخته شده است و تنها نمای شیشه ای جلوی خانه وجود آن را در یک تپه نشان می دهد.خانه ملاتور که در سال 1998 توسط معماران سیستم های آتی برای یکی از اعضا پارلمان  ساخته شده است ، نشان می دهد که چگونه می توان معماری را با متفکر حفظ کرد.از منظر هوایی ، خانه به هیچ وجه دیده نمی شود ، زیرا قسمت بالای آن کاملاً با علف پوشیده شده است و کاملاً محفوظ است.

عجیب ترین خانه های جهان 

 

8- ارگ ، نالدویک ، هلند

با توجه به شروع ساخت و ساز در سال 2014 ، ساختمان ارگ اولین مجموعه آپارتمان شناور در جهان است .هلند دارای بیش از 3500 مدخل است ، مناطقی از مناطق زیر سطح دریا که مستعد سیل هستند. ارگ روی آب تالاب شناور می شود و نیازی به اصلاح و نگهداری آن نیست.هر واحد دارای 60 آپارتمان لوکس و یک پارکینگ است ، هر کدام یک فضای باز خصوصی دارد و یک قایق کوچک در آن آماده است. معماران شرکت هلندی ، بخاطر توانایی حل مسئله در طراحی مسکن جذاب برای املاک سنتی تحسین شدند.

عجیب ترین خانه های جهان 

 

- خانه ترانسفورماتور در مکانهای مختلف

طراح مایکل جانتزن خانه ترانسفورماتور را ایجاد کرد تا نشان دهد چگونه یک خانه می تواند خودش را متناسب با نیازهای مسافرش تنظیم کند. پانل های چوبی روی قاب فولادی می چرخند تا دیوارها ، درها و سقف را به موقعیتهای جدید منتقل کنند. در داخل خانه ، نیمکت ها را می توان کنار هم قرار داد تا در صورت لزوم فضای بیشتری فراهم شود. تنها 10 خانه وجود دارد که آنها برای استفاده به عنوان خانه های یا اقامتگاه های تفریحی ایده آل هستند.

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

3 نظر

 1. avatar
  حرمت
  04 فروردین 1400

  خیلی مفید

 2. avatar
  معتمد
  04 فروردین 1400

  جالب بود

 3. avatar
  مینو
  04 فروردین 1400

  عالی

نظر دهید

captcha