عجیب ترین خانه های جهان

 

خانه های با الهام از طبیعت

خانه های مبتنی بر طبیعت و محیط طبیعی. غالباً این طرح غرایز غارنشینی ما را بیدار می کند ، جایی که محافظت از عناصر ، امنیت  شکارچیان و لزوم انجام کار با هر نوع ماده ای ، به معنای راحتی است. معماران این خانه ها از طبیعت الهام گرفته اند. شاهکارهای زیبا و خیره کننده که وب اسکان آنها را معرفی خواهد کرد

1. مهمان خانه ای در ویتنام

این مهمان خانه در ابتدا توسط معمار ویتنامی دانگ ویت طر احی شده است ، این مهمانخانه  شبیه به یک درخت غول پیکر است. با 10 اتاق مهمان ، در این خانه برای گردشگران باز است. این خانه دارای تعداد زیادی ، پیچ و تاب ،  پل ، راهرو و راه پله است و به عنوان خانه ای  که توسط مجسمه ها و باغ ها احاطه شده است ، تبلیغ می شود. تمام مبلمان داخل خانه به صورت دستی ساخته شده اند.

عجیب ترین خانه های جهان

 

2. خانه های مونسانتو ، در  پرتغال

تخته سنگهای گرانیتی سنگین و غول پیکر زیادی در روستای مونسانتو وجود دارد ، به همین دلیل ساکنان از مدتها قبل تصمیم به ساخت خانه هایی در اطراف ، بین و زیر آنها گرفتند. تخته سنگها دیوارها ، کفها و روبناهای کلبه های سنگی را تشکیل می دهند. در برخی موارد ، درهایی وجود دارد که با تخته سنگها تعبیه شده است.مونسانتو در طول  صدها سال تغییر نکرده است و از طرف دولت پرتغال به عنوان میراث فرهنگی شناخته شده است .

عجیب ترین خانه های جهان

3-حجر ، دره وادی دهر ، یمن

این خانه سنگی در دهه 1930 توسط امام یحیی (یک رهبر معنوی اسلامی) به عنوان یک خانه تابستانی ساخته شده است و مناظر شگفت انگیزی از بالا را برای گردشگران ارائه می دهد. یک نمونه خوب از معماری یمنی ، "کاخ ایمان" پنج طبقه است و سیستمی برای خنک کردن آب در کوزه های خاکی دارد. در اصل دارالحجر در بقایای یک ساختمان دیگر در بالای صخره ساخته شده است و از آن زمان به یک نماد معروف در یمن تبدیل شده است.

عجیب ترین خانه های جهان

 

4. خانه هنری الیفانته ، کرنویل ، آریزونا در ایالات متحده

هنرمند مایکل کان و همسرش لدا لیوانت در سال 1979 ساخت این خانه را آغاز کردند و 28 سال بعد آن را به پایان رساندند و با استفاده از موادی مانند تراشه ی چوب ، سنگ و مصالح ساختمانی. به عنوان یک خانه دست ساز توصیف شده است ، الیفانته ورودی با شکل غیرمعمول دارد. در داخل این خانه  زیرزمینی قرار دارد که دارای چوبهای پیچیده ، کاشی و سنگهای معرق و بسیاری از منحنیها و اشکال ارگانیک است. نور از حفره های نورمی تابد که یا پنجره های زیبا ساخته شده است. گردشگران می توانند از این  خانه دیدن کنند.

عجیب ترین خانه های جهان

 

5- خانه های راک کادادوکیا ، آناتولی مرکزی ، ترکیه

خانه های صخره ای کاولیک ، عمارت ها و صومعه ها از جاذبه های توریستی محبوب در کاپادوکیا است ، جایی که مردم خانه ها و تونل های سنگی را حک کرده اند. میلیون ها سال پیش ، فوران های آتشفشانی منطقه را با خاکستر پوشانده اند که در صخره جامد شده است ، پس از آن فرسایش باد و باران سازندهای غیرمعمول در مخروط ها و  ستون ها  ایجاد کرده که تا 40 متر نیز ارتفاع دارد.

با توجه به تونل سنگ نرم ، ساکنان یک شبکه زیرزمینی از منجنیق ایجاد کردند که به شهرهایی با ساختمانهای 8 طبقه  منتهی شده است. امروز برخی از مردم هنوز در خانه های راک زندگی می کنند و گردشگران از اقامت در هتل های راک استقبال می کنند.

عجیب ترین خانه های جهان

 

6. خانه ی سنگی فلیت ، مالیبو ، در ایالات متحده آمریکا

کارتون تلویزیونی دیک کلارک ، این خانه یک طبقه در مالیبو در حالی که از کارتون کلاسیک فیت استون  کلاسیک 1960 الهام گرفته شده  است. خانه ای که با قیمت 3.5 میلیون دلار برای فروش گذاشته شده است  ، منبت کاری شده و تزئین شده داخل خانه یادآور خانه سنگی فرد و ویلما است. این خانه در 23 هکتار واقع شده است ، با چشم انداز ی به دره سرانو ، کوه های بانی ، و اقیانوس آرام ،  که هنوز هم به دنبال خریدار است.

عجیب ترین خانه های جهان

 

7. خانه های چمن ایسلندی ، ایسلند

این خانه های چمن که به عنوان خانه های سنتی ایسلند شناخته می شوند (از زمان قدمت آنها به زمان وایکینگ ها باز می گردند) حاصل شرایط جوی دشوار و کمبود مواد دیگر موجود بود. پایه و اساس آنها سنگهای مسطح  بود که بر روی آن یک قاب چوبی ساخته شده بود که چند لایه چمن را در خود نگه می داشت.اغلب خانه ها به هم وصل می شدند و چمنزار برای ساختمان عایق اضافی در برابر سرما بود.قبل از وایکینگ ها ، توالت ها دور از خانه ساخته می شدند .هنگامی که در مسیر توالت ، مردم مورد حمله قرار گرفتند ، دستشویی داخل خانه اختراع شد.

عجیب ترین خانه های جهان

 

8. خانه صخره باستانی ، گویاجو ، چین

بیش از 110 اتاق در کنار صخره ای در حدود 92 کیلومتری شمال غربی پکن در تنگه ساخته شده است.  غارهای عمومی در نزدیکی چشمه های طبیعی بنا می شد. غارهای گویاجو به عنوان بزرگترین اقامتگاه صخره ای که تاکنون در چین کشف شده است شناخته شده است و همچنین به عنوان "بزرگترین پیچ و خم چین" شناخته می شود. از پله های سنگی و نردبان ها برای اتصال سطوح مختلف استفاده می شد ، و در داخل آنها یخچالهای سنگی ، کمد ، تختخواب و منبر پیدا شده است. در بالاترین سطح غار ، خانه ای سنگی دو طبقه وجود دارد که دارای مبلمان است که احتمالا متعلق به رهبر قبیله باشد.

عجیب ترین خانه های جهان

 

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

1 نظر

  1. avatar
    رال
    05 فروردین 1400

    مفید

نظر دهید

captcha