بهترین نکات برای تمیز کردن ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پنجره

 

تمیز کردن پنجره کار بسیار ساده ای به نظر می رسد که بسیاری از ما در آن اشتباه می کنیم.  در واقع ، حتی با تجربه ترین ها نیز می توانند از روش تازه در مورد نحوه تمیز کردن پنجره بهره مند شوند. حتی اگر خورشید بدرخشد ممکن است حداکثر میزان نور طبیعی را در خانه خود نداشته باشثید ، اگر پنجره های شما با خاک ، گرد و غبار ، یا لکه های آب پوشانده شده است. برای لذت بردن از روز و منظره های سرسبز بیرون از منزل ، شستن پنجره ها در صدر لیست تمیز کردن است .

خوشبختانه روند تمیز کردن پنجره به اندازه کافی آسان است. از محصولات تمیز کننده پنجره تجاری بسیاری در دسترس هستند ، و همه این ها نوید به "درخشش بدون رگه" می دهند. یک راه حل ساده – مخلوط یک قسمت سرکه سفید با دو قسمت آب - و اسپری است.

خواه شما یک شیشه شوی فروشگاهی انتخاب کنید یا  محلول سرکه و آب ، با این نکات و تکنیک های نحوه تمیز کردن پنجره ها در  شروع کنید تا کار به سرعت و به راحتی انجام شود.

 

تمیز کردن بنجره از داخل

یک سطل بزرگ را با آب تمیز و سرد پر کرده و چند قطره مایع ظرفشویی اضافه کنید.

یک حوله بزرگ حمام در زیر پنجره قرار دهید تا هرگونه لکه را بگیرد..

ازبالای سطح پنجره با یک پارچه یا میکرو فیبر تمیز شروع کنید و به پایین حرکت کنید. فراموش نکنید که چارچوب بنجره  را هم  پاک کنید.

پنجره را کاملاً با محلول سرکه و آب ، یا در صورت تمایل ، یک محصول تمیز کننده پنجره تجاری اسپری کنید..

با استفاده از یک حوله تمیز و بدون پرچ (یا صفحات سیاه و سفید یک روزنامه) ، پنجره را کاملاً خشک کنید. در صورت تمایل می توانید از حوله های کاغذی تمیز نیز برای خشک کردن پنجره ها استفاده کنید.

اگر خاک یا رگه ها باقی مانده است ، دوباره اسپری کنید و خشک کنید. (پنجره های کثیف به طور معمول نیاز به دو دور اسپری و خشک کردن دارند.)

تمیز کردن بنجره از بیرون

بیرون پنجره معمولاً دارای لکه های بیشتری هستند. با شستشو بنجره ها شروع کنید و سپس یک سطل را با آب تمیز و سرد پر کنید و چند قطره مایع ظرفشویی  اضافه کنید

با استفاده از یک پارچه میکروفایبر نرم ، از سطح بالا پنجره شروع کنید.

با محلول سرکه و آب یا با یک پاک کننده تجاری اسپری کنید

پنجره را با استفاده از یک تی یا  با تیغه پلاستیکی پاک کنید. از بالا به پایین حرکت کنید.  همچنین می توانید از صفحات روزنامه یا حوله تمیز و بدون پرز برای خشک کردن پنجره ها استفاده کنید

برای کثیفی و لکه هایی مثل کثیفی پرندگان ، کاملاً با سرکه و آب اشباع شده و قبل از خشک شدن چند دقیقه بگذارید. همچنین می توانید با استفاده از یک اسفنج نرم "پاک کن" مالش دهید ، اما از پشم و یا پارچه های سخت استفاده نکنید شیشه پنجره را خراش می دهند.

بعضی اوقات ، پنجره ها با رسوبات معدنی کثیف می شوند ، به خصوص در مناطقی که آب سختی دارند. پاک کننده های تجاری خاص برای این منظور وجود دارند.

پنجره

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

0 نظر

نظر دهید

captcha