چگونه اجاق خود را تمیز کنید

 

تمیز کردن اجاق گاز به نوعی مانند مراجعه به دندانپزشک است. عده ی کمی از ما مشتاقانه منتظر این تجربه هستیم (و بعضی از ما آشکارا آن را تحمل می کنیم) ، اما اغلب اوقات ، این فکر تمیز کردن است که از خود تمیز کردن بدتر است.

با دانش صحیح و ابزارهای اساسی ، تمیز کردن اجاق گاز به معنای ذهنی و یا در واقعیت کاری سخت و طاقت فرسا نخواهد بود. در اینجا وب اسکان در مورد تمیز کردن اجاق گاز توضیح می دهد

 

هر چند وقت یکبار باید اجاق را تمیز کنیم؟

 سه علامت برای زمان تمیز کردن وجود دارد که نشان می دهد وقت آن رسیده که اجاق گاز را شستشو دهید.

اول: ظاهر کلی. آیا چربی روی در را پوشانده یا روی گاز چربی پراکنده  شده است.

دوم: بو ، هنگامی که اجاق خود را روشن می کنید ، بوی خاصی می آید؟ به این معنی است که چربی ، خاک یا مواد غذایی در درون آن وجود دارد..

در آخر: دود میکند. اجاق گاز تمیز نباید دود کند ، بنابراین این می تواند نشانه  این باشد که گاز به تمیز کردن احتیاج دارد .

 

چرا اجاق گاز تمیز مهم است؟

تمیز کردن اجاق گاز کیفیت غذای شما را بهبود می بخشد.هر گونه چربی یا خاک چسبنده می تواند روی ظرف شما که در آن غذا می پزید تأثیر بگذارد."

 

برای تمیز کردن اجاق چه موادی لازم است؟

پاک کننده با کیفیت: در اینجا گزینه های مختلفی دارید.

پاک کننده اجاق گاز فروشگاهی: این ساده ترین ، سریعترین فرآیند است و مقادیر جدی چربی را از بین می برد. تمیز کننده اجاق گاز می تواند کاملاً سوز آور باشد ، بنابراین اگر به مواد شیمیایی حساس هستید یا رویکردی کاملاً طبیعی را ترجیح می دهید ، گزینه 2 یا 3 را انتخاب کنید.

جوش شیرین ، آب ، سرکه: این روش  خوب است. شما یک خمیر با جوش شیرین و آب برای 10 تا 12 ساعت (یا یک شبه) درست می کنید ، بنابراین حتماً با وقت کافی گاز را خیس کنید.

لیمو و آب. یکی دیگر از گزینه ها که حدود 1 -2 ساعت طول می کشد. اگر کثیفی اجاق گاز خفیف باشد و قفلهای شما نیازی به تمیز کردن نداشته باشند مناسب است.

 

سایر نیازمندیها برای تمیزکردن اجاق گاز :

دستکش تمیز کننده لاستیکی: لطفاً دستکش یکبار مصرف نگیرید.  این مسئله به ویژه اگر گزینه 1 را دارید ، مهم است زیرا  یک مانع سنگین بین پوست و پاک کننده دارید.

روزنامه های قدیمی و یا حوله های کاغذی: برای تمیز کردن کف و اطراف اجاق گاز.

پارچه مرطوب: برای پاک کردن لکه ها پس از استفاده از تمیز کننده.

کیسه زباله پلاستیکی بزرگ: برای تمیز کردن قفسه های فر با گزینه 1 به این مورد نیاز خواهید داشت.

 

نحوه تمیز کردن اجاق گاز خود با محصولات تمیز کننده فروشگاه؟

1-همه چیز را از روی اجاق گاز ، قفسه ،  دماسنج و غیره جدا کنید.

2-روزنامه ها یا حوله های کاغذی را در کف اجاق خود قرار دهید.

3-دستکش بپوشید. مواد تمیز کننده اجاق گاز را در اطراف اجاق خود اسپری کنید ، پشت ، پایین ، بالا ، درب ، گوشه ها و شکاف ها را اسپری کنید. اگر اجاق گاز فردار دارید ، فر را ببندید.

4-بگذارید اسپری برای مدت زمان ذکر شده روی برچسا کالا روی گاز بنشیند (بیشتر تمیز کننده ها در حدود 20 - 30 دقیقه زمان نیاز دارند).

5-در ضمن قفسه های فر خود را به بیرون ببرید ، آنها را با پاک کننده اسپری کنید و آنها را در یک کیسه زباله پلاستیکی بزرگ قرار دهید. قفسه ها را برای مدت زمان ذکر شده در برچسب تمیز کردن در کیسه بگذارید.

6-پس از گذشت زمان مناسب ، یک دستمال پارچه ای مرطوب بگیرید ، فر را باز کنید و تمام سطوح را پاک کنید. اگر لکه های اضافی چسبنده ای وجود دارد ، برای پاک کردن همه لکه ها از یک تکه تمیز کننده مرطوب ، اسفنج میکروفیبر یا ابزار ساینده دیگر استفاده کنید. حتماً تمام  شکاف ها را تمیز کنید  تا اثری از خاک و تمیز کننده در آن باقی نماند.

7-قفسه ها را از کیسه درآورده  و آنها را در سینک با آب گرم و صابون بشویید. قفسه ها را خشک کرده و آنها را دوباره در فر قرار دهید.

 

نحوه تمیز کردن اجاق گاز با جوش شیرین و سرکه ؟

1-همه چیز را از روی اجاق گاز جدا کنید.

2-روزنامه ها یا حوله های کاغذی را در کف اجاق خود قرار دهید.

3-یک کاسه کوچک بگیرید و یک قاشق مرباخوری جوش شیرین را با 2 تا 3 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید.

4-دستکش خود را بپوشید و با استفاده از انگشتان دست خود ، خمیر را در داخل اجاق خود بمالید ، پشت ، طرفین ، پایین ، بالا ، درب ، گوشه ها و شکاف ها را بپوشانید.

5-به خمیر اجازه دهید 10 تا 12 ساعت یا یک شب بماند.

6-در ضمن ، جوش شیرین را را روی قفسه های فر خود بپاشید و سپس سرکه را روی آن بریزید. این ترکیب کف می کند. هنگامی که کف کردن متوقف شود ، سینک یا وان خود را پر از آب داغ کرده تا قفسه ها را به طور کامل بپوشاند.

7-قفسه ها  10 تا 12 ساعت یا یک شب در محلول بماند.

8-بعد از 10 - 12 ساعت ، دستکش خود را دوباره بپوشید و یک دستمال پارچه ای مرطوب بگیرید ، فر را باز کنید و تمام سطوح را پاک کنید. اگر لکه های اضافی چسبنده ای وجود دارد ، برای از بین بردن همه لکه ها از  اسفنج میکروفیبر یا ابزار ساینده دیگر استفاده کنید.

9-اگر تکه های خمیر وجود دارد که به راحتی از بین نمی روند ، مقداری سرکه را درون یک بطری اسپری قرار دهید و آن را روی تکه ها اسپری کنید. سرکه با جوش شیرین و کف واکنش نشان می دهد. پارچه مرطوب خود را دوباره بگیرید و تمام کف را پاک کنید.

10-قفسه ها را از آب جدا کرده و با یک دستمال پارچه ای پاک کنید تا تمام چربی از بین نرود. از اسفنج یا اسفنج میکرو فیبر بر روی نقاط لکه دار استفاده کنید ، در نهایت قفسه ها را خشک کرده و آنها را دوباره در فر قرار دهید.

 

چگونه فر خود را با لیمو تمیز کنید؟

1-یک کاسه مخلوط کردن با اندازه متوسط ​​و فر را با آب پر کنید. دو لیمو را به نصف برش داده و در کاسه قرار دهید.

2-فر خود را تا 250 درجه گرم کنید.

3-بعد از گرم شدن ، کاسه مخلوط کن را روی یکی از قفسه ها قرار دهید. یک ساعت بگذارید بماتد

4-بعد از یک ساعت فر را خاموش کنید ، در را باز کنید و بگذارید کمی خنک شود.

5-در حالی که اجاق گاز هنوز گرم است (اما به اندازه کافی خنک است که می توانید بدون سوزاندن داخل آن را با خیال راحت لمس کنید) ، دستکش را بپوشید ، یک پارچه مرطوب بگیرید و تمام سطوح از جمله پشت ، طرفین ، پایین ، بالا ، درب ، گوشه ها را پاک کنید. از اسفنج میکروفیبر یا ابزار ساینده دیگر برای هدف قرار دادن لکه های چسبنده اضافی استفاده کنید.

 

 ترجمه از سایت https://www.cookinglight.com/healthy-living/home/how-to-clean-your-oven

 

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

 

0 نظر

نظر دهید

captcha