مقابله با سوسک ها در ساختمان 

 

اگر در خانه یا آپارتمان سوسک دارید ، اولویت اول رهایی از شر آنهاست. برای هر سوسکی که می بینید ، می توانید اطمینان داشته باشید که ده ها یا صدها سوسک در خانه شما مخفی شده اند و فقط در انتظار خاموش شدن چراغ و شروع جشن و پایکوبی  هستند.

بسیار جالب خواهد بود اگر ما فقط با استفاده از یک ماده دافع غیر سمی بتوانیم آنها را دفع کنیم. در لیست 10 دافع حشرات طبیعی که توسط کالج علوم بهداشتی آمریکا منتشر شده است ، روغن اسانس نعناع یکی از آنهاست. اما ، آنها در مورد اینکه آیا این ماده در برابر سوسک ها موثر است یا خیر صحبت نکردند

هیچ کس دوست ندارد  آفات ناخوشایند در خانه خود داشته باشد ، اما شما ممکن است علاقه ای به استفاده از مواد شیمیایی تند در اطراف خانه خود به عنوان ابزاری برای دور نگه داشتن سوسک ها نداشته باشید. خوشبختانه انواع ابزارهای خانگی برای داشتن خانه عاری از آفت وجود دارد و روغنهای مفیدی نقش زیادی دارند. به طور خاص ، اگر می خواهید سوسک ها را دفع کنید ، کمی روغن نعناع به طرز شگفت آور مؤثر است.

ترکیبی از روغن نعناع و سرکه سفید یک ماده موثر برای دفع چندین آفت به خصوص عنکبوت است. اما تحقیقات دانشگاه اوبرن نشان می دهد که این ترکیب برای مزاحمت ترین آفات نیز مفید است: سوسک مخوف.

برای ایجاد اسپری بازدارنده سوسک ، بریتنی مورگان در آپارتمان درمانی توصیه می کند 10 قطره روغن نعناع را درون یک بطری اسپری ریخته شده با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید مخلوط کنید. آن را اطراف کمد ، زیر سینک ، حمام و هر جای دیگر که ممکن است سوسک ها در آن باشند، اسپری کنید. همچنین می توانید از روغن نعناع مستقیم برای پاک کردن کانترها استفاده کنید. این محلول نه تنها آفات را از بین می برد بلکه بوی خوبی نیز خواهد داشت.

البته بخاطر داشته باشید که این ماده در واقع سوسک ها را نمی کشد - فقط آنها را از منطقه خاص دور می کند. اگر شما یک آلودگی جدی از سوسک دارید ، ابتدا می توانید  یک ابزار برای نابودی تهیه کنید ، سپس از این اسپری استفاده کنید تا از بازگشت آنها جلوگیری کند.

 

اسطوخودوس
سوسک ها از بوی اسطوخودوس متنفر هستند و این خبر خوبی برای شماست. اگر عاشق پرورش اسطوخودوس در حیاط و باغ خود هستید ،  یک خانه بدون سوسک دارید. کافی است اسطوخودوس را در اطراف خانه خود به عنوان نوعی سیستم دفاعی بکارید - سدی را ایجاد خواهید کرد که حتی قویترین سوسک ها برای عبور از آن بدشان می آید.

شما می توانید از روغن اسطوخودوس در داخل منزل خود  استفاده کنید و از ورود آنها جلوگیری کنید. می توانید روغن را رقیق کرده و آن را درون یک بطری اسپری قرار دهید ، سپس سطح هایی را که سوسک ها مشکل ایجاد کرده اند ، اسپری کنید.

مرکبات
ممکن است شما عاشق بوی مرکبات تازه باشید ، اما سوسک ها از عطر متنفر هستند. این بدان معناست که می توانید از مواد پاک کننده معطر مرکبات در آشپزخانه و حمام خود استفاده کنید تا هرگونه تعقیب و گریز طولانی را دور کنید.
همچنین می توانید چند محل مرکبات را در اطراف خانه خود در مکان های استراتژیک نگه دارید. سوسک های موجود در منطقه بوی آن مرکبات تازه می دهند و می دانند که از آن دور بمانند. ممکن است لازم باشد هر ماه دوبار رایحه را تازه کنید ، و این هزینه کمی برای یک خانه بدون سوسک است.

اکالیپتوس
خرس های کوآلا ممکن است عاشق بوی و طعم اکالیپتوس باشند ، اما سوسک ها کاملاً مخالف هستند. 

شما می توانید از بوی اکالیپتوس به چندین روش مختلف استفاده کنید ، از روغنهای اساسی رقیق شده با آب و اسپری به عنوان سدی در اطراف خانه خود گرفته تا مزارع در حیاط و باغچه شما. 

 

https://lifehacker.com/keep-cockroaches-away-with-peppermint-oil-1786505109

 امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد ، به پشتوانه همراهی شما مخاطبین محترم ، سامانه مدیریت و نرم افزار رایگان شارژ ساختمان وب اسکان تلاش خواهد کرد تا در ادامه نکات کاربردی پیرامون بهبود مسائل حوزه آپارتمان نشینی و مدیریت آپارتمان را منتشر نماید .

 

0 نظر

نظر دهید

captcha